Gedurende enkele maanden kunnen ondernemers kosteloos gebruik maken van oplossingen en krijgen ondersteuning bij implementatie en gebruik. Het project, waaraan ook de Taskforce Mobiliteitsmanagement en adviesbureau Boer & amp; Croon meewerken, & nbsp;start met een onderzoek. Deelnemers aan dit onderzoek kunnen zich direct aanmelden voor de pilot in oktober.
Voor veel grote & eacute;n kleine ondernemers in de regio Amsterdam zijn files een ergernis en een kostenpost. Thuiswerken of werken onderweg biedt voor sommige ondernemers een oplossing.
Lastig
Grote (internationale) ondernemingen doen dat al jaren. Voor kleinere ondernemers zijn oplossingen vaak kostbaar en lastig te realiseren. Recente ontwikkelingen maken de benodigde techniek echter ook toegankelijk voor kleinschaligere bedrijven.
Onder thuiswerken verstaan we in de praktijk een aantal toepassingen. Door thuis of onderweg toegang te hebben tot e-mail, agenda en documenten kunnen veel werkzaamheden ook ergens anders worden gedaan dan op kantoor.
Klantcontact
Ook persoonlijk klantcontact kan deels worden vervangen door bijvoorbeeld videoconferencing of chatconversaties. Dit zijn toepassingen die veel (internationale) bedrijven al jaren gebruiken vanwege het gemak en de enorme kostenbesparing.
Faciliteiten om plaats- en tijdonafhankelijk te werken zijn voor veel kleine ondernemers relatief kostbaar door investeringen in benodigde hardware en software. De laatste jaren is er echter veel ontwikkeling gaande op het gebied van & lsquo;software as a service& rsquo;.
Dat wil zeggen dat toepassingen via het internet beschikbaar zijn. Voor het gebruik van deze oplossingen zijn alleen een internetverbinding en een internetbrowser nodig. Voor deze oplossingen wordt per gebruiker betaald.
Wensen
De pilot in de regio Amsterdam start in juni met een online onderzoek naar specifieke wensen onder ondernemers en medewerkers in het midden- en kleinbedrijf (mkb). Het is van belang dat de in de pilot aangeboden oplossingen ook goed aansluiten bij de praktijk van de (kleine) ondernemer.
In oktober start vervolgens de uitgebreide pilot waarbij ondernemers gedurende een proefperiode van ongeveer drie maanden kosteloos gebruik kunnen maken van thuiswerkoplossingen en daarbij technische en organisatorische ondersteuning krijgen.
Deze pilot wordt mede mogelijk gemaakt door het Ministerie van Verkeer & amp; Waterstaat. De overheid heeft van het oplossen van het mobiliteitsprobleem een prioriteit gemaakt.
Niet alleen door meer te investeren in de aanleg en verbreding van bestaande wegen, maar ook door alternatieven te realiseren voor verkeer over de weg. Een goede manier om verkeer in de spits te verminderen is mensen te laten thuiswerken.
& nbsp;
Reacties
Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.
Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.