*

Hoogervorst boos om politieke druk IFRS | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
archief

Hoogervorst boos om politieke druk IFRS

Zevenbergen, B.
Wednesday 29 July 2009, 07:45
update: Saturday 16 July 2011, 22:00
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
11452810.jpg
Bestuursvoorzitter Hans Hoogervorst van de Autoriteit Financiële Markten laakt de druk van politici op de makers van internationale verslaggevingsregels.

'Dat overheden proberen om de boekhoudregels voor banken te verlichten, is gezien hun grote steun te begrijpen. In een aantal gevallen gingen ze echter over de schreef.'

Hoogervorst zegt dit naar aanleiding van een dinsdag gepubliceerd rapport van de Financial Crisis Advisory Group (FCAG), die mede door hem wordt voorgezeten. De commissie werd in januari opgezet om de Europese en Amerikaanse makers van verslaggevingsregels - respectievelijk de IASB en de FASB - van onafhankelijk advies te dienen en zo uit de 'politieke vuurlinie' te halen.

Be& iuml;nvloeding

Hoogervorst noemt als voorbeelden van vergaande be& iuml;nvloeding die van de Amerikaanse politiek in oktober vorig jaar, die als gevolg had dat de FASB in enkele dagen tot een verlichting in de verslaggevingseisen overging. In april dreigde het Amerikaanse Congres zelf tot regelgeving over te gaan als de FASB niet volgens zijn wensen zou handelen.

Sinds de kredietcrisis liggen de verslaggevingseisen onder vuur. De regels eisen dat banken en bedrijven grote delen van hun bezittingen op marktwaarde boeken. Volgens critici bracht dit hierdoor tijdens crisis nodeloos veel pijn.

Toetsing

Hoogervorst wil dat de IASB en de FASB hun organisatie versterken om de politieke druk te weerstaan. 'Je kunt niet onafhankelijk opereren zonder goede interne en externe toetsing', zegt hij. 'Volledige onafhankelijkheid is overigens een fictie. De besluiten van de twee clubs zijn van belang voor de hele wereld. Die buitenwereld moet wel mee kunnen praten.'

Advies: Maak boekhoudregels overal hetzelfde& nbsp;28 juli 2009
Bank mag verlies op beleggingen verstoppen& nbsp;15 juli 2009
'Turkse' bank hekelt plan tot aanpassing spaargarantie& nbsp;18 juni

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl