Nu komt daar de desinvestering van HBU naar Deutsche Bank nog bij. Bos wilde woensdag hier niets over zeggen, maar beloofde de Kamer uiterlijk volgende week een brief met alle uitleg over de integratie en deze verkoop, inclusief de eventuele gevolgen die dit heeft voor de kapitaalbehoefte van de bank.
De Kamer was boos op de minister, die in bijna twee uur besloten overleg volgens de meeste Kamerleden niets substantieels had gezegd over de door Brussel afgedwongen verkoop van HBU en enkele kleinere onderdelen. De minister zei niet meer details te kunnen geven omdat de zaak nog niet rond was. Hij moest het laten bij toezegging van een brief. In de brief zal Bos ook ingaan op de alternatieven die voor de verkoop aan Deutsche Bank op tafel hebben gelegen.
Desgevraagd zei Bos dat, mochten de integratie en/of de verkoop van HBU leiden tot extra kapitaalbehoefte bij de bank, hij dat dan allemaal zal meenemen in de brief volgende week. De hele kwestie moet uiterlijk in het eerste kwartaal van volgend jaar zijn afgerond.
SNS betaalt deel staatssteun terug& nbsp;3 november 2009
Staatsschuld
miljarden lager& nbsp;2 november 2009
Belangrijkste obstakel voor fusie ABN AMRO-Fortis Bank
opgelost& nbsp;21
oktober 2009
Reacties
Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.
Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.