Dat maakt NPEX, het handelsplatform dat zich graag afficheert als de 'eBay van de financi& euml;le wereld', vandaag bekend.
Vastgoedfondsen
Hoeveel Peak Capital, waar onder meer de mede-eigenaar van deze krant Willem Sijthoff bij betrokken is, investeert, is niet duidelijk. Net zo min als het belang dat de investeerder krijgt in het platform. Wel staat vast dat Peak Capital de investering doet via het nieuwe fonds Peak Capital II. Dat fonds heeft een omvang van euro 5 mln, waarvoor tien investeringen gepland staan. NPEX is daarvan de eerste.
De twee nieuwe vastgoedfondsen die via het platform verhandeld gaan worden, zijn afkomstig van Triodos Bank en MEI Real Estate. Het fonds van laatstgenoemde, dat belegt in vastgoed in Midden-Europa, staat aan Euronext Amsterdam genoteerd. Daar is de handel in het fonds echter stilgelegd, omdat te veel beleggers ten tijde van de kredietcrisis tegelijkertijd uit wilden stappen, waardoor er een liquiditeitsprobleem ontstond.
Investeerder
Via NPEX kunnen beleggers in het MEI-fonds nu op zoek naar andere beleggers die de stukken willen overnemen. MEI is de eerste aanbieder die beleggers, tijdens een tijdelijk gesloten periode, deze mogelijkheid biedt
Adriaan Hendrikse, een van de oprichters van NPEX, is blij met de nieuwe investeerder en de nieuwe fondsen. 'Dankzij het extra kapitaal zijn we in staat het platform verder geschikt te maken voor de verhandeling van effecten, ook buiten de vastgoedsector.' NPEX wil onder meer handel in scheepvaart-cv's, hedgefondsen en andere beleggingsfondsen gaan aanbieden. 'Wij willen beleggers in besloten fondsen een uitweg bieden. Gesprekken met hedgefondsen lopen al', zegt Hendrikse.
Transparantie
Peak Capital denkt dat NPEX zal profiteren van de groeiende vraag naar liquiditeit en transparantie op beleggingsmarkten. 'Zeker als dat op een innovatieve, effici& euml;nte wijze gebeurt', zegt Hein Siemerink, manager van Peak Capital II, het fonds dat de investering in NPEX doet. Dit fonds ontvangt subsidie van Techno Partners, een initiatief van Senter Novem dat investeren in innovatieve, jonge bedrijven bevordert. Voor iedere euro die de geldschieters achter Peak Capital II inleggen, legt Techno Partners een euro bij.
NPEX ging begin dit jaar van start in een moeilijke markt. Er was veel applaus voor het initiatief dat de doorgaans ondoorzichtige markt van vastgoed-cv's transparanter zou moeten maken.
In het slop
Maar de sector - waarin naar schatting ruim euro 4 mrd aan geld van particuliere beleggers zit - raakte door de kredietcrisis danig in het slop en de handel op NPEX kwam mede daardoor ook niet op gang.
Sinds de oprichting zijn er welgeteld twee participaties van eigenaar veranderd via NPEX. Maar volgens Hendrikse is dat niet verontrustend. 'De structuur van bestaande fondsen moet aangepast worden en tijdens de crisis bleek dat een brug te ver. Nieuwe fondsen worden direct volgens ons model gestructureerd.'
Hendrikse is ervan overtuigd dat NPEX zich uiteindelijk zal gaan bewijzen als handelsplatform voor fondsen waar beleggers anders niet meer uit kunnen. 'Mensen zoeken liquiditeit. Wij bieden dat.'
Waarborgfonds voor vastgoedbelegger& nbsp;23 februari 2009
Vastgoed omarmt nieuw handelsplatform& nbsp;2 februari 2009
Nieuwe elektronische beurs NPEX voor vastgoed& nbsp;2 februari
2009
Reacties
Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.
Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.