*

Vastgoedfraudeproces begint met mea culpa | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
archief

Vastgoedfraudeproces begint met mea culpa

Vasco van der Boon en Gerben van der Marel
Monday 16 November 2009, 09:00
update: Saturday 16 July 2011, 12:42
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
10894697.jpg
Het eerste proces in de vastgoedfraudezaak rond Bouwfonds en Philips start dinsdag met schuldbekentenissen van twee directeuren van de Capelse projectontwikkelaar Willemsen Minderman.

Dat verwachten betrokkenen rond de rechtszaak op basis van het vertrouwelijke strafdossier. Willemsen Minderman deed als onderontwikkelaar in drie vastgoedprojecten zeer goede zaken met Bouwfonds. Dat zou gepaard gaan met omvangrijke fraude.

De toenmalige Bouwfonds-directeur Jan van V. betaalde Willemsen Minderman veel meer dan redelijk was. Later kwamen Van V. en een reeks handlangers de opgepotte overwinst weer afromen.

Lees ook: Eerste handlangers ex-directeur Bouwfonds voor de rechter na hulp bij wegsluizen miljoenen

Met de drie projecten zou euro 18 mln verduisterd zijn van Bouwfonds. Hiervan is euro 12 mln terechtgekomen bij hoofdverdachte Van V. en zijn oom Nico V., is de verdenking. Onder zakenpartners van dit duo is euro 6 mln verdeeld.

Geen cent overgehouden

Directeuren Rob W. en Maarten M. zullen de rechtbank Haarlem voorhouden dat ex-Bouwfonds-directeur Van V. hen misbruikt heeft. Het duo zal net als in het vooronderzoek stellen dat ze geen cent hebben overgehouden aan hun frauduleuze handelingen. Wel erkennen ze deels schuld.

Het duo heeft verklaard pas na enige tijd doorgehad te hebben dat ze onderdeel waren van een miljoenenfraude. Ze hebben daarna hun rol wel verborgen gehouden voor Bouwfonds en onderzoekende forensische accountants. Tot het Openbaar Ministerie in november 2007 door heel Nederland invallen deed en arrestaties verrichtte. Ook het duo dat deze week voor de rechter staat is toen aangehouden. Morgen start dit eerste deelproces in de strafzaak.

Van V. wilde minister Eurlings 'inpakken' voor vastgoedproject & nbsp;van 6 november 2009
Topman kreeg parketvloer cadeau& nbsp;van 5 november 2009
Rabo en Philips ramen schade vastgoedfraude op kwart miljard& nbsp;van 4 november 2009& nbsp;& nbsp;

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl