*

Utrecht start met digitaal parkeren | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
archief

Utrecht start met digitaal parkeren

Jeroen Koot
Monday 23 November 2009, 08:10
update: Saturday 16 July 2011, 04:54
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
11909708.jpg
Utrecht start volgend jaar als eerste een proef met digitaal parkeren. Als de proef een succes is, kunnen andere gemeenten zich aansluiten.

Het landelijke systeem moet betaald parkeren gemakkelijker maken en automobilisten helpen een vrij plekje te vinden in de stad. Het eindeloos zoeken naar een parkeerplek in het centrum zou zo moeten verdwijnen.

Twintig gemeenten

Twintig gemeenten hebben met steun van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) de afgelopen jaren aan dit systeem gewerkt, en kondigen nu de uitrol aan. De bedoeling is dat straks iedere automobilist die voor voor een parkeerplek betaalt automatisch doorgeeft op welke plek hij staat. Deze gegevens komen in een landelijke database, waardoor gemeenten maar ook voor bijvoorbeeld navigatiebedrijven kunnen zien hoe druk het is in een wijk.

Betalen per minuut

Ook moet dit systeem zorgen dat automobilisten gaan betalen per minuut in plaats van dat ze een kaartje vooruit kopen. Daarbij moet het hierdoor mogelijk worden om overal op dezelfde manier te betalen. Nu heeft elke gemeente nog zijn eigen systeem, met soms alleen betalen per chipknip of juist muntgeld.

De proef start 1 april 2010. Wie vanaf dan in Utrecht parkeert geeft via zijn mobiele telefoon door waar hij zijn auto heeft neergezet. Hierdoor komen de parkeergegevens vanzelf in de landelijke database.& nbsp;

Dit lijkt op het betalen per gsm, wat nu al in Amsterdam mogelijk is.& nbsp;Het verschil is dat Amsterdam geen landelijke database gebruikt, waardoor de parkeergegevens voor bijvoorbeeld routeplanners niet beschikbaar zijn. De bedoeling is dat& nbsp;uiteindelijk alle Nederlandse gemeenten met betaald straatparkeren het Utrechtse systeem invoeren.

Effici& euml;nter

Als de proef goed uitpakt zullen andere gemeenten zich aansluiten. Tachtig gemeenten hebben inmiddels aangegeven mee te willen doen, dat is ongeveer 90% van alle gemeenten met betaald straatparkeren. Voor de gemeente betekent het systeem dat de controle op foutparkeerders zeker de helft efficienter wordt. Volgens de organiserende gemeenten, waaronder de grote vier, is het systeem over drie tot vijf jaar landelijk ingevoerd.

Lees het hele artikel vandaag in het Financieele Dagblad

Milieubelastingen breken door de pijngrens& nbsp;(28 oktober 2009)
Amsterdam armer door hoge parkeertarieven& nbsp;(10 oktober 2009)
Schiphol stoot parkeren af& nbsp;(3 juni 2009)

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl