*

Nu al goud voor Sven Kramer bv | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
archief

Nu al goud voor Sven Kramer bv

Trappenburg, N.
Saturday 13 February 2010, 10:00
update: Saturday 02 July 2011, 08:08
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
14199997.jpg
De sponsorcontracten liggen klaar voor schaatser Sven Kramer. Mocht hij vandaag in Vancouver olympisch goud halen op de vijf kilometer, dan kunnen zijn sponsorinkomsten verdubbelen, schat zijn manager Ron Mulder in.

Transportverzekeraar TVM is als hoofdsponsor nu goed voor de helft van Kramers inkomsten en betaalt naar verluidt rond euro 1 mln per jaar. Mulder wil geen bedragen noemen, maar zegt dat na olympisch succes straks driekwart van Kramers inkomsten door andere contracten wordt gevormd. Daarmee behoort een jaarinkomen van euro 4 mln tot de mogelijkheden.

Oakley

De grootste klapper moet komen van het Amerikaanse zonnebrilmerk Oakley, dat interesse heeft getoond in de jonge Fries. Kramer, die nu alleen nog voor nationale merken werkt, betreedt dan de internationale markt. Wielrenner Lance Armstrong is bijvoorbeeld een bekend boegbeeld van Oakley.

Daarnaast is zijn manager Mulder bezig met een eigen merk voor Kramer, 'SvenK'. Dat moet als label verbonden worden aan A-merken. Mulder is in gesprek met fietsproducent Giant en schaatsproduct Viking om met een aparte SvenK-lijn te komen.

Brood

Mulder heeft er bewust voor gekozen te wachten met dit soort deals tot na de Spelen. 'Mijn visie is eerst presteren, dan kijken we wat we kunnen doen.' In de aanloop naar Vancouver heeft Mulder het daarom 'rustig aan gedaan' en alleen contracten gesloten met bedrijven die al actief waren in het schaatsen, zoals energiebedrijf Essent en supermarkt Plus. Ook is Kramer ambassadeur voor brood.

Alleen voor abonnees:

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl