*

Nintendo-games en babykleding bij Albert Heijn | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
archief

Nintendo-games en babykleding bij Albert Heijn

Richard Smit
Wednesday 24 February 2010, 10:10
update: Saturday 02 July 2011, 01:48
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
14274934.jpg
‘Excuses voor het ongemak’, stond er deze week op een bord bij de ingang van de grote Albert Heijn XL-winkel in Muiden. ‘Maar we maken het goed met ons nieuwe assortiment. Er komen ruim 1200 AH Huismerk non-food producten bij.’

In het schap liggen onder meer sokken, serviesgoed en games voor Nintendo en Playstation, liet de nieuwe AH-directeur Sander van der Laan daar gisteren zien tijdens een rondleiding van de eerste non-food afdeling. De tocht leidt de verzamelde pers langs kantoorartikelen en babykleding. Het mag niet te ver afstaan van de dagelijkse boodschappen: AH zal geen koffers of fietsen gaan verkopen. Maar het wordt wel een nieuwe concurrent van Blokker en de Hema.

Met de opening van de non-food afdeling in Muiden start de uitrol van een non-food afdeling in 46 grotere AH-winkels die half mei klaar moet zijn. Het zelf ontwikkelde productgamma heeft een duidelijk AH-stempel.

Videoreportage:& nbsp;Games en sokken bij Albert Heijn
& nbsp;& nbsp;

link


Heel groot is de afdeling nog niet. In Muiden beslaat het hoekje voor tafellinnen, keukengerei en boeken en dvd’s nog geen tiende van de winkel. In de oude winkel albert-heijn-non-food-pyamawaren ook al vazen, boeken, sokken, kussens en verfrollers te koop.

‘Het is geen hele grote nieuwe bouwsteen’, zegt retailadviseur& nbsp; Jan-Willem Grievink.

De ‘grootschalige non-food operatie’ is wel een van de weinige manieren waarop Albert Heijn in Nederland nog kan groeien. ‘Daarbij kijkt AH scherp naar hun grote Britse voorbeeld Tesco.’ In buitenlandse hypermarkten loopt het non-food gedeelte volgens Grievink op tot een derde van de winkel.

albert-heijn-non-food-serviIn het verleden was de verkoop van non-food bij Albert Heijn geen groot succes. Het bedrijf probeerde ooit Blokker en Bijenkorf over te nemen en probeerde het begin jaren zeventig zelf met de hypermarktketen Miro. Vier jaar geleden vertelde voormalig Ahold-topman Anders Moberg de omzet in non-food bij Albert Heijn te willen verdubbelen. Gedacht werd zelfs een nieuwe winkelketen met een eigen lijn keukenartikelen.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl