*

Geen draaiboek DNB bij noodregeling | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
archief

Geen draaiboek DNB bij noodregeling

Siem Eikelenboom
Wednesday 10 March 2010, 16:55
update: Saturday 02 July 2011, 01:45
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
14323697.jpg
De Nederlandsche Bank (DNB) heeft geen protocol waarin staat hoe er moet worden gehandeld bij het toepassen van een noodregeling bij een bank of verzekeraar.

Dit blijkt uit het rapport dat de Rijksrecherche heeft opgemaakt over het zogeheten ‘DSB-lek’ Het rapport is na een beroep op de Wet Openbaarheid van Bestuur in zwaar gecensureerde vorm verstrekt aan deze krant.

Door het ontbreken van een protocol staat volgens de Rijksrecherche niet beschreven wie verantwoordelijk is voor het voorbereiden van een noodregeling, welke personen daarover moeten worden geïnformeerd, wie de communicatie verzorgt en op welke wijze de geheimhouding/ vertrouwelijk moet worden gewaarborgd.

Operatie Goudriaan

Onder de noemer ‘Goudriaan’ deed de Rijksrecherche onderzoek naar de bronnen die tijdens de nacht van zondag 11 op maandag 12 oktober hadden gelekt naar Het Financieele Dagblad en De Volkskrant. Beide media melden al maandagochtend vroeg dat DNB een noodregeling bij DSB Bank had aangevraagd bij de rechtbank Amsterdam.

Lees hier het rapport van de Rijksrecherche (.pdf)

Luister ook naar het interview op BNR Nieuwsradio met FD-redacteur Siem Eikelenboom

Zondagnacht waren minimaal 450 á 500 personen betrokken bij de voorbereiding van de noodregeling. ‘Rond de helft van hen wist, of kon met grote zekerheid voorspellen dat de noodregeling zondag zou worden aangevraagd. De overigen wisten wel zoveel dat zij dat met redenen konden vermoeden’, schrijft de Rijksrecherche.

Uit het rapport blijkt dat ook tien mensen van de Nationale Coördinator Terrorismebestrijding (NCTb) en een onbekend aantal mensen bij politie en het Openbaar Ministerie op de hoogte waren van de aanstaande noodregeling. Bij DNB zelf waren behalve de 47 personen van het Homerus-team (de groep die zich bezighield met DSB), ook nog eens 178 mensen in de ondersteuning op de hoogte.

Reactie De Nederlandsche Bank

DNB zegt in een reactie dat de minister van& nbsp;Financiën eerder in een brief aan de Tweede Kamer in december al heeft laten weten de veiligheidsmaatregelen aan te scherpen. Die maatregelen zijn neergelegd in een protocol, waarin staat dat het aantal intern en extern betrokkenen beperkt moet zijn. DNB streeft er naar dat in de toekomst niet meer dan 5 personen per externe organisatie bij een noodregeling betrokken zijn.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl