*

Europese ondernemingsraad ING vraagt Brussel om coulance | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
archief

Europese ondernemingsraad ING vraagt Brussel om coulance

Han Dirk Hekking
Friday 02 April 2010, 12:20
update: Friday 01 July 2011, 21:51
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
14324764.jpg
De Europese ondernemingsraad van bank-verzekeraar ING heeft eurocommissaris van mededinging Joaquin Almunia gevraagd om afzwakking van de door Brussel opgelegde herstructurering van het concern.

Het bedrijf heeft een bericht daarover in de Belgische zakenkrant De Tijd vanochtend bevestigd.

De OR van de financiële instelling voorziet dat de maatregelen die Brussel eist,& nbsp;ernstige serieuze gevolgen voor de werknemers hebben. De raad zet daarbij vraagtekens bij de proportionaliteit van hetgeen de Commissie van ING eist, en bij de gedwongen afstoting van& nbsp;rendabele bedrijfsonderdelen.& nbsp;

Minimum

In de brief vragen de werknemersvertegenwoordigers eurocommissaris Almunia de door diens voorganger Kroes vastgestelde herstructurering nog eens tegen het licht te houden, opdat de sociale gevolgen voor het personeel tot het minimum beperkt blijft.

Kroes bepaalde eerder dat ING ter correctie van& nbsp;ontvangen staatssteun voor 31 december 2013 zijn Amerikaanse divisie ING Direct USA moet verkopen, de verzekeringstak moet afstoten en ook Westland Utrecht van de hand moet doen.

Beroep

Ook verbiedt Kroes dat ING Direct de scherpste rentes mag aanbieden.

De Nederlandse Staat en ING gingen eerder in beroep tegen onderdelen van de beslissing van de Commissie. Het Algemeen Gerecht van& nbsp;het Hof van Justitie& nbsp;van de EU in Luxemburg doet daar op zijn vroegst& nbsp;in 2012 uitspraak over.

& nbsp;

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl