iRex maakt e-readers, beeldschermen die speciaal bedoeld zijn om van te lezen en gebruik maken van e-ink. Bij e-ink kijkt een gebruiker niet in een lichtbron, zoals bij LCD. Dat maakt het lezen vanaf een e-reader minder vermoeiend.
VS
iRex sloeg vorig jaar een grote slag in de Verenigde Staten. Eind augustus maakte iRex nog bekend dat het een deal had gesloten met Barnes & amp; Noble. De grote Amerikaanse boekhandelketen zou zijn meer dan 750.000 elektronische boeken gaan verspreiden via de nieuwe apparaten van iRex. Ook zouden de e-readers bij de grote Amerikaanse retailer Best Buy in de schappen komen te liggen.
Volgens Brons is het daar mis gegaan. Voordat de apparaten verkocht konden worden, moest er een goedkeuring verkregen worden van de Federal Communications Commission, een Amerikaans overheidsorgaan dat diverse elektronische apparaten keurt. ‘Dat duurde langer dan gepland waardoor de producten niet meer voor de feestdagen in de winkels lagen. Terwijl we daar wel op hadden gehoopt’, zegt Brons.
Banken
iRex heeft volgens Brons nog steeds goede vooruitzichten. ‘Het is geen uitzichtloze situatie, maar er is geen cash en de banken zijn voorzichtig in deze tijd.’ Doordat de omzet uit de VS ver achterloopt bij de verwachtingen is er geen werkkapitaal meer. De bewindvoerder van iRex was gisteren niet bereikbaar.
Reacties
Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.
Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.