*

'Armoede derde wereld daalt door ondernemers' | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
archief

'Armoede derde wereld daalt door ondernemers'

Petri Benschop
Friday 18 June 2010, 12:00
update: Thursday 30 June 2011, 03:40
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
14444610.jpg
De bedrijvigheid van Nederlandse ondernemingen in ontwikkelingslanden heeft een positief effect op ruim 8,2 miljoen mensen in die landen.

Er leven minder mensen onder de armoedegrens, meer kinderen gaan naar school en ook de kindersterfte is teruggedrongen.

Dat is althans de conclusie van het gisteren gepresenteerde onderzoek van de ontwikkelingsorganisatie NCDO in samenwerking met onderzoeksbureau Sustainalytics.

Het onderzoek werd gehouden onder twintig, met name in Nederland gevestigde bedrijven die actief zijn in ontwikkelingslanden. Hierbij maakten de onderzoekers gebruik van de zogenoemde MDG-scan, een methode waarmee kan worden bekeken hoeveel mensen er hebben geprofiteerd van de activiteiten van een onderneming. De millenniumdoelen, acht beloften die de internationale gemeenschap in 2000 deed om tegen 2015 de armoede te halveren, vormden hierbij de leidraad.

'Het onderzoek maakt duidelijk dat bedrijven die zakelijk opereren en winst maken, toch mensen kunnen helpen', zegt Ronald Lubberts van Sustainalytics. 'Als een een fabriek wordt geopend levert dat namelijk een hoop directe en indirecte werkgelegenheid op, waardoor de welvaart in de hele regio stijgt.'

De bijdrage van de Nederlandse bedrijven aan het behalen van millenniumdoelen lijkt dan ook vooral een neveneffect te zijn van hun commerciële activiteiten in dergelijke regio's. Filantropische overwegingen spelen een ondergeschikte rol.

Lubberts beseft dat op de onderzoeksmethode het nodige kan worden afgedongen. 'Het rapport is daarom vooral bedoeld om andere bedrijven te enthousiasmeren.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl