*

Medvedev maakt zich zorgen over BP | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
archief

Medvedev maakt zich zorgen over BP

Friday 18 June 2010, 08:30
update: Thursday 30 June 2011, 02:08
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
14343784.jpg
De Russische president Medvedev is verontrust over de toekomst van olieconcern. Ook de ontwikkeling van de eurokoers baart hem zorgen.

Dat zegt Medvedev in een vraaggesprek met The Wall Street Journal. ''Dit is een wake-up call'', zegt Medvedev over BP. ''Zeker, we staan niet onverschillig tegenover hun toekomst. Hopelijk kunnen zij hun verliezen absorberen.''& nbsp;

Medvedev doet de uitspraken na de aanhoudende olielekkages van BP in de Golf van Mexico, die - naar het zich laat aanzien - tot een van de grootste milieurampen in de geschiedenis leidt.

Volgens de Russische president zal het lek een fundamentele heroriëntatie over olie- en gaswinning tot gevolg hebben. Rusland is 's werelds grootste producent en exporteur van gas en werkt bij de winning samen met BP.

Hoorzitting Congres

Het interview komt daags na een hoorzitting van de energiecommissie van het Amerikaanse Congres, waar BP-topman Tony Hayward zich moest verantwoorden. Hij zei niet betrokken te zijn geweest bij de belangrijke besluiten, die zijn voorafgegaan aan het olielek van BP in de Golf van Mexico.

Bekijk een infographic van de olievlek

Hayward zei ook niet vooruit te willen lopen op eventuele oorzaken van de lekkages, omdat die nog onderzocht moeten worden. Dat kwam hem op forse kritiek te staan van Amerikaanse congresleden die hem een weigerachtige houding verweten tegenover het onderzoek van het Congres.

Ook was er onder de toehoorders grote verontwaardiging tijdens de hoorzitting. Een vrouw met zwart geverfde handen riep dat Hayward naar de gevangenis moet.

Excuses

Hayward bood wel zijn excuses aan voor de olieramp in de Golf van Mexico.& nbsp;De Brit zei dat de ramp ''nooit had mogen gebeuren''.& nbsp;

Hayward zei dat hij van de kaart was door de herdenkingsplechtigheid voor de overledenen. Op 20 april lieten elf werknemers het leven bij de ontploffing van boorplatform Deepwater Horizon, dat vervolgens in zee zonk.

Daarnaast hoopt hij dat BP's waarborgfonds van dollar 20 mrd het voordeel van de twijfel krijgt bij de slachtoffers van de olievlek. Met dat waarborgfonds komt de oliegigant tegemoet aan de eis van de Amerikaanse president Barack Obama. Die pleitte voor een onafhankelijk fonds, gefinancierd door BP, om de schade en slachtoffers van de ramp te vergoeden.

Video:& nbsp;Topman BP zegt sorry
& nbsp;& nbsp;

link


Eurokoers

The Wall Street Journal vroeg Medvedev ook naar de gevolgen van de schuldencrisis in Europa voor de koers van de euro. ''Ik wil de dreiging niet overdrijven, maar die kan zeker niet onderschat worden.'' Medvedev sluit niet uit om Europese landen die eventueel nog in de financiële problemen komen, te hulp te schieten.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl