*

'Tien banken niet door stresstest' | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
archief

'Tien banken niet door stresstest'

Friday 23 July 2010, 10:30
update: Friday 01 July 2011, 06:59
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
14733665.jpg
Tien van de 91 banken die in Europa onderworpen zijn aan een stresstest zullen niet slagen voor de test, zegt de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs na een enquête onder investeerders.

Het Europese comite van banktoezichthouders CEBS heeft een stresstest uitgevoerd of het Europese bankwezen opgewassen is tegen een economische terugval en met name tegen crisis in de schulden van een aantal als zwak geachte EU-landen.

Deze test moet het vertrouwen terugbrengen in het Europese bankwezen en de euro. Vanavond om 18.00 uur worden de resultaten van de stresstest openbaar gemaakt.

Goldman Sachs heeft 376 partijen ondervraagd, waaronder hedgefondsen en grote beleggers. Daaruit bleek dat verwacht werd dat de Europese banken € 36,7 mrd aan extra kapitaal nodig zouden hebben om hun buffers aan te vullen.

De balansen van 91 banken waaronder ING, ABN Amro en Rabo, worden aan een scenario-analyse onderworpen of hun balansen opgewassen zijn tegen tegenvallers. Het bufferkapitaal van de banken het zogenoemde tier one capital, moet minstens 6% van de naar risico gewogen bankbezittingen zijn om een recessie te weerstaan en een crisis van de landen die staatsleningen hebben uitgegeven.

Meer over de stresstest:

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl