*

Federal Reserve gaat weer staatsleningen inkopen | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
archief

Federal Reserve gaat weer staatsleningen inkopen

Wednesday 11 August 2010, 07:40
update: Friday 01 July 2011, 18:42
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
14420806.jpg
De Federal Reserve gaat weer staatsleningen kopen om de Amerikaanse economie te stimuleren. Het stelsel van Amerikaanse centrale banken houdt daarnaast de rente op 0 tot 0,25%.

De inkopen van de leningen worden gefinancierd met het geld dat Fed ontvangt van hypotheekleningen die eerder zijn opgekocht en die inmiddels zijn geëxpireerd.

Analisten verwachten niet dat het besluit veel zoden aan de dijk zal zetten. Tot dusver is er voor $18,5 mrd aan hypotheekleningen afgelopen, terwijl de balans van de Fed zo´n $2300 mrd groot is. Volgens analist Bernd Weidensteiner van Commerzbank rekenen veel beleggers erop dat de deur openstaat voor verdere Fed-actie. Komend jaar loopt naar schatting voor $200 mrd aan oudere hypotheekleningen af die de Fed in portefeuille heeft. Als dat geld allemaal door het Amerikaanse stelsel van centrale banken wordt ingezet, zou dat volgens analist James Knightly van ING wel degelijk effect hebben op de markt voor staatsleningen.& nbsp;

Wall Street

In een reactie op de aankondiging van de Fed, dinsdagavond,& nbsp;veerde Wall Street licht op, maar het was onvoldoende om verliezen eerder op de dag weg te werken. De rente op langer lopende leningen daalde.

Op de Amsterdamse beurs zakte de AEX gisteren licht wegens onzekerheden over de nieuwe stimuleringsmaatregelen van de Fed. Beleggers wilde afwachten wat de maatregelen zouden zijn.& nbsp;Ook maandag speculeerden handelaren al op een nieuw stimuleringspakket. Toen zorgde dat juist voor een stijging van de beursindex.

Van de tien leden in het beleidsbepalende comité van de Fed stemde er één tegen het uitgevoerde beleid. Thomas Hoenig uit Kansas verwacht dat de economie zich volgens verwachting herstelt en vindt het onnodig om de rente voor langere tijd op uitzonderlijk laag niveau te houden.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl