Dat stellen onderzoekers van Bouwfonds REIM, de vastgoedbeleggingstak van Bouwfonds, in hun woensdag verschenen kwartaalbericht.
De onderzoekers rekenen voor dit jaar op een prijsdaling van 1,5% voor bestaande woningen, waardoor de prijsdaling sinds de piek op circa 9% uitkomt. Ze zijn daarmee somberder geworden dan een kwartaal eerder. Toen werd voor 2010 nog een gelijkblijvend prijsniveau voorzien. Deze stabilisatie wordt nu pas volgend jaar verwacht.
Somberheid
De toegenomen somberheid verklaart hoofd onderzoeker Léon Muller van Bouwfonds REIM onder meer uit het feit dat er nog steeds geen nieuw kabinet is. 'De formatie& nbsp;duurt langer dan gedacht en dat schept onzekerheid.'
Dat het er op lijkt dat het CDA en VVD gaan regeren met gedoogsteun van PVV, alledrie partijen die de hypotheekrente-aftrek in tact willen laten, legt Muller niet positief uit. 'Het is een minderheidskabinet, waarvan je maar moet afwachten hoe lang het standhoudt.'
Verontrustend
Bouwfonds noemt het 'verontrustend' dat het aantal& nbsp;woningen dat te koop staat, blijft toenemen ondanks dat& nbsp;er in het tweede kwartaal 5% meer woningen zijn verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder en de gemiddelde koopprijs met 1,9% is gestegen.
De onderzoekers zien de prijzen in het lagere segment (€200.000& nbsp;tot €250.000) overigens stabiliseren.
Reacties
Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.
Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.