*

Analist Santander beschuldigd van voorkennis | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
archief

Analist Santander beschuldigd van voorkennis

Wednesday 25 August 2010, 15:25
update: Thursday 30 June 2011, 12:32
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
14380898.jpg
Een analist van Banco Santander wordt beschuldigd van handel met voorkennis. Hij zou weet hebben gehad van het nakende bod op de Canadese kunstmestmaker Potash.

De analist, Juan Jose Fernandez Garcia. hoofd van de Europese derivatenonderzoeksafdeling van de Spaanse bank en kompaan Luis Martin Caro Sanchez zijn officieel in staat van beschuldiging gesteld door de Securities and Exchange Commission (SEC), de Amerikaanse financiële waakhond. Volgens de SEC had het duo weet van nakende bod, waarbij Santander als adviseur is betrokken.

De twee kochten in de vier dagen voor de bekendmaking van het bod van $ 39 mrd van het Australische mijnbouwconcern BHP op Potash voor $ 61.000 aan call opties met uitoefenprijzen ver boven de toenmalige koers. Dat was een tamelijk opvallende transactie omdat er verder in deze serie nauwelijks werd gehandeld. Bij een forse stijging van het aandeel Potash waren de opties& nbsp;op korte termijn flink winstgevend.

Koers aandeel Potash

De koers van het aandeel Potash steeg 28% op 18 augustus, de dag dat BHP het bod bekend maakte. Die koerssprong leverde het Spaanse duo $ 1,1 mln op, een bedrag dat zij tevergeefs op een overzeese bankrekening trachtten te parkeren.

Santander wil geen commentaar geven op de voorkenniszaak.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl