Dit zei Scholten vanochtend op de eerste dag van de strafzaak tegen hem.
Het Openbaar Ministerie stelt dat Joep van den Nieuwenhuyzen Scholten heeft omgekocht voor €1,2 mln. Dat geld is gevonden op een Zwitserse bankrekening van Scholten. Als tegenprestie verstrekte Scholten namens het Rotterdams havenbedrijf garanties aan banken die leningen verstrekten aan bedrijven van Van den Nieuwenhuyzen.
Lobbygeld
Scholten erkent dat die €1,2 mln op zijn rekening is gestort, maar dat hij het bedrag later heeft doorgesluisd naar de rekening van een Egyptische zakenman. Deze zakenman was betrokken bij een order van $800 mln voor de levering van onderzeeboten aan Egypte.
Het geld was bedoeld om voor Van den Nieuwenhuyzen te lobbyen bij Egypte. Scholten zegt dat zijn rol hierin louter faciliterend is geweest, omdat Van den Nieuwenhuyzen het geld niet direct aan de Egyptenaar wilde overmaken.
Reacties
Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.
Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.