Dit blijkt uit navraag door Het Financieele Dagblad. Aanleiding om de situatie in Nederland te bekijken& nbsp;is de vervolging door de Amerikaanse Federal Trade Commission van dit soort activiteiten. Die commissie pakt een pr-bureau aan voor het plaatsen van positieve nep-reviews.
Het vervolgde bedrijf in de VS publiceerde beoordelingen op de i-Tunes store voor een telefoonspelletjesfabrikant. Het Amerikaanse bedrijf maakte niet& nbsp;duidelijk dat de recensies afkomstig waren van betaalde medewerkers. Daar staat in de VS een maximale boete op van $ 16.000 per overtreding.
Valse lof
In het buitenland zijn meer voorbeelden te vinden van& nbsp;autoriteiten die hard beginnen op te treden tegen bedrijven die nepklanten een goed woordje voor hen laat doen op internetfora.
Een kliniek voor plastische chirurgie, die medewerkers aanzette tot valse loftuitingen, schikte voor $ 300.000 met de aanklager van de staat New York. Die omschreef deze werkwijze als ‘cynisch, manipulatief en illegaal’.
Morgen in het FD ‘Machteloos tegen valse klantreacties’
Reacties
Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.
Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.