*

Bedrijf ontwerper Des Bouvrie koopt vervolging af | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
archief

Bedrijf ontwerper Des Bouvrie koopt vervolging af

Tuesday 28 December 2010, 17:00
update: Friday 01 July 2011, 00:07
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
21053018.jpg
Ontwerpstudio Des Bouvrie heeft voor €25.000 strafvervolging afgekocht in een fiscale fraudezaak. Het bedrijf heeft een valse factuur ingediend waarmee vastgoedman Evert Kroon de fiscus benadeelde.

Directeur Jan des Bouvrie erkent dat door zijn onderneming een fout is gemaakt. Daarvoor is de transactie overeen gekomen met het Openbaar Ministerie (OM).& nbsp;

Des Bouvrie zelf, die eerder dit jaar een nacht in voorarrest doorbracht, gaat vrijuit. Het OM heeft geen bewijs kunnen vinden dat de bekende ontwerper zelf de valse factuur heeft geaccordeerd of hiervan op de hoogte was. Wie vanuit Ontwerpstudio Des Bouvrie wel verantwoordelijk is voor de factuur is onduidelijk.

Bedrijf niet vrijuit

Op zijn vakantieadres op Saint Barths, een eiland in de Caribische Zee, zei Des Bouvrie vanochtend tegen een redacteur van zakenblad Quote dat hij 'helemaal vrijgesproken' was. Zijn advocaat was hierdoor verrast en was vervolgens de hele dag bezig om met het OM een persbericht op te stellen.

Daaruit blijkt dat zijn onderneming niet vrijuit gaat. Het schikkingsbedrag van €25.000 is groter dan de beweerde fiscale benadeling. Die was in de kwestie Des Bouvrie minder dan €20.000.

Goede bekenden

Des Bouvrie en vastgoedmagnaat Kroon zijn goede bekenden van elkaar. Justitie vermoedde dat hij persoonlijk Kroon hielp met het laten verbouwen van een huis in Zuid-Frankrijk 'op kosten van de belastingbetaler'. Des Bouvrie zei eerder niet te kunnen verklaren hoe de factuur er doorheen is geglipt bij Ontwerpstudio Des Bouvrie.

De zaak-Des Bouvrie draait om één betaling van €80.000 in vier facturen in 2006 met een foute tenaamstelling en foute omschrijving voor een project in Frankrijk. Des Bouvrie heeft aangegeven dat hij 'het ten zeerste betreurt dat dit binnen zijn onderneming heeft kunnen gebeuren'. Ook zegt hij blij te zijn 'dat is aangenomen dat hij geen kennis heeft gehad van de feiten waarvan hij verdacht werd'.

BN'er

Des Bouvrie was in maart verontwaardigd over de harde aanpak door het OM. 'Ze doen dat omdat ik een BN'er ben', zei hij op een persconferentie met massale mediabelangstelling. Het OM verdedigt de aanhoudingen vandaag. 'Het OM realiseert zich de grote impact hiervan op het privéleven van betrokkenen', maar 'vanwege het onderzoeksbelang' zijn bewust meerdere verdachten tegelijkertijd aangehouden voor verhoor. Het OM zegt 'niet actief meegewerkt' te hebben aan de massale media-aandacht voor de zaak.

Onderzoek Kroon

Ontwerpstudio Des Bouvrie heeft geen financieel voordeel genoten door de wijze van factureren. Het voordeel van circa €20.000 zou ten goede gekomen zijn aan Kroon. Het onderzoek tegen Kroon, dat draait om in totaal €1,5 mln aan fiscale fraude, loopt nog. De inhoudelijke behandeling wordt in het voorjaar verwacht. Ook aan enkele aannemers die tegelijk met Des Bouvrie zijn aangehouden, zijn transacties voor valsheid in geschrifte aangeboden, meldt het OM.& nbsp;

Zowel Kroon als zijn vriend Des Bouvrie heeft in Frankrijk een tweede huis. Kroon in Antibes en Des Bouvrie in Saint-Tropez. Hier had Kroon vaak zijn miljoenenjacht liggen, waar Des Bouvrie het interieur van heeft ontworpen.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl