*

Campina verliest gezondheidsclaim | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
archief

Campina verliest gezondheidsclaim

Rolvink, F.
Saturday 26 February 2011, 09:30
update: Tuesday 28 June 2011, 05:21
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
14323429.jpg
De European Food Safety Authority (Efsa), de toezichthouder van de voedingssector, heeft een gezondheidsclaim van FrieslandCampina afgekeurd.

Bedrijfsinformatie

Koers: 51,51
Verschil: +0,43 +0,84%
Koers: 25,48
Verschil: +0,34 +1,33%

Het zuivelbedrijf stelde dat door de toevoeging van calcium aan zijn zure vruchtensappen het risico op tanderosie wordt verkleind.

Volgens Efsa is die claim onvoldoende bewezen. De organisatie wijst erop dat voeding die het risico op tanderosie verkleint ook de kans op gaatjes zou moeten verkleinen; tussen die twee bestaat immers een verband. In de 37 studies die FrieslandCampina heeft opgestuurd is, aldus de Efsa, echter niet aangetoond dat vruchtensappen met calcium die werking hebben.

Veel afgewezen claims

De afwijzing past in een rij van niet bewezen gezondheidsclaims. Danone verloor vorig jaar de claim op Actimel, omdat Efsa niet bewezen achtte dat het risico op diarree wordt verlaagd door het drinken van de yoghurtdrank. Ook de claim op de drank Yakult heeft de toets van de autoriteit niet doorstaan. Unilever zag een claim sneuvelen waarmee het stelde dat het drinken van de zwarte Lipton-thee tot mentale scherpte leidde. Het concern werkt aan een betere onderbouwing om de claim 'te zijner tijd' weer in te dienen.

Bij FrieslandCampina beraden ze zich nog op een nieuwe aanvraag, zo laat een woordvoerder weten. De afwijzing heeft volgens het bedrijf geen grote gevolgen, omdat de claim nog niet in de markt is gezet. De grootste kostenpost zit vaak in de studies, die doorgaans zo'n €10 mln of meer kosten.

Leerzaam

Danone klaagt al enige tijd over de 'verwarrende en ondoorzichtige beoordeling' van de Efsa, omdat voorheen pas achteraf duidelijk is wat nodig is voor een toets. Bij FrieslandCampina stelt de woordvoerder te leren van de procedure.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl