*

Extra huurverhoging scheefhuurders op zijn vroegst per 1 juli 2012 | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
archief

Extra huurverhoging scheefhuurders op zijn vroegst per 1 juli 2012

Laurens Berentsen
Tuesday 29 March 2011, 15:00
update: Thursday 20 October 2011, 13:15
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
De extra huurverhoging voor huurders in de gereguleerde huursector met een inkomen van meer dan € 43.000 wordt uitgesteld tot juli 2012.

Minister Piet Hein Donner van Volkshuisvesting heeft berichtgeving hierover in deze krant vanmiddag bevestigd in de Tweede Kamer. Later op dinsdag volgt de huurbrief van de minister waarin staat dat hij ernaar streeft de extra huurverhoging van 5% per 1 juli 2012 te laten ingaan.

De extra huurverhoging is bedoeld om de doorstroom in de gereguleerde huursector te bevorderen. Hogere inkomens bezetten nu huurwoningen die eigenlijk niet voor hen zijn bestemd. Het kabinet heeft aangekondigd dit scheefwonen te willen terugdringen. Donner hoopte de extra huurverhoging al per 1 juli aanstaande te kunnen laten ingaan.

Woningcorporaties lopen geld mis

De woningcorporaties lopen ongeveer € 250 mln mis door het uitstel van deze maatregel, stelde Jan Conijn, buitengewoon hoogleraar woningmarkt aan de Universiteit van Amsterdam, eerder in deze krant.

Voor de gereguleerde huursector geldt een maximale huur van € 652 per maand. In de huurbrief staat dat de gewone huur in de gereguleerde sector per 1 juli met 1,3% mag worden verhoogd.


Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl