*

VEB doet aangifte tegen Innoconcepts wegens fraude | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
dow jones

VEB doet aangifte tegen Innoconcepts wegens fraude

Friday 25 February 2011, 13:55
update: Friday 27 May 2011, 08:08
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 

Bedrijfsinformatie

Koers:
Verschil:
AMSTERDAM (Dow Jones)--De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) heeft aangifte bij het Openbaar Ministerie gedaan tegen het voormalig bestuur en commissarissen van het in december failliet verklaarde InnoConcepts nv wegens fraude, meldt de belangenvereniging vrijdag.

De aangifte richt zich onder andere tegen InnoConcepts-oprichter, bestuursvoorzitter en later commissaris Fred Langerak en zijn rechterhand Peter Teerlink wegens oplichting en valsheid in geschrifte. De VEB stelt de voormalig beleidsbepalers persoonlijk aansprakelijk voor de geleden schade.

Uit het eerste faillissementsverslag van curator Louis Deterink blijkt volgens de VEB dat InnoConcepts beleggers jarenlang stelselmatig heeft benadeeld en misleidende informatie heeft verstrekt. "Deterink heeft sterke aanwijzingen dat drie voormalige beleidsbepalers, zichzelf de Trojka noemend, voor vele mlnen hebben gefraudeerd. Beleggers in InnoConcepts zijn daardoor voor mlnen euro's gedupeerd." Het zou in totaal gaan om een bedrag van ongeveer euro 20 mln.

In oktober 2010 deed het toenmalig nieuwe management en commissarissen van InnoConcepts al aangifte bij het OM.

Door Harm Luttikhedde; Dow Jones Nieuwsdienst +31-20-571-52-01; harm.luttikhedde@dowjones.com

(END) Dow Jones Newswires

February 25, 2011 07:55 ET (12:55 GMT)
(c) 2011 Dow Jones & Company, Inc.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl