*

Vivendi koopt Frans belang van Vodafone voor EUR7,95 mrd | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
dow jones

Vivendi koopt Frans belang van Vodafone voor EUR7,95 mrd

Monday 04 April 2011, 10:00
update: Saturday 04 June 2011, 22:10
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 

Bedrijfsinformatie

Koers: 171,71
Verschil: +2,11 +1,25%
Koers: 12,89
Verschil: +0,14 +1,06%
PARIJS (Dow Jones)--Vivendi (VIV.FR) neemt een 44%-belang in het Franse telecommunicatiebedrijf SFR voor euro 7,95 mrd over van Vodafone Group (VOD.LN).

De lang verwachte overname vergroot de contante inkomsten voor de Franse mediareus, die daardoor zijn dividend kan verhogen.

Voor Vodafone is de overeenkomst een voortzetting van de strategie van bestuursvoorzitter Vittorio Colao om minderheidsbelangen te verkopen, om met de opbrengst de positie van de Britse mobiele telefonie-aanbieder te versterken in Europa, India en Afrika.

Analisten hadden de transactie al verwacht, vooral nadat Vivendi recent zijn financieel speelruimte vergrootte door de verkoop van het belang in NBC Universal en een schikking na een slepend geschil in Polen.

Chief executive Bernard Levy van Vivendi zegt dat de uitbreiding van het belang in SFR tot 100% het makkelijker maakt om te focussen op winstgevende groei en innovatie.

De transactie is ook goed nieuws voor de beleggers van Vodafone, die GBP4 mrd, of euro 4,5 mrd, van de opbrengst terugkrijgen middels een aandeleninkoop. Het overige deel gebruikt zal worden voor het verlagen van de nettoschuld. De aandeleninkoop zal plaatsvinden na de transactie, die naar verwachting in juni 2011 wordt afgerond.

Vodafone breidt met de aangekondigde extra inkoop zijn bestaande aandelenterugkoopprogramma uit naar GBP6,8 mrd, ongeveer 7% van Vodafone's huidige marktkapitalisering.

SFR en Vodafone zijn een zogenaamde "Partner Market"-akoord overeengekomen, waarmee beide bedrijven hun commerciele samenwerking voor de komende drie jaar voortzetten.

Door Lilly Vitorovich, bewerkt door Elco van Groningen; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5715200; elco.vangroningen@dowjones.com

(END) Dow Jones Newswires

April 04, 2011 04:00 ET (08:00 GMT)
(c) 2011 Dow Jones & Company, Inc.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl