Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
beleggen

Geautomatiseerde handel rukt op in vermogensbeheer

Friday 14 August 2009, 01:00
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 

Meer over dit onderwerp

Van onze redacteur

Amsterdam

De opmars van de geautomatiseerde handel in het vermogensbeheer verloopt razendsnel. Dat bevestigen nieuwe cijfers van het Amerikaanse onderzoeksbureau Tabb.

Een derde van de investeringen in aandelen in de Verenigde Staten wordt inmiddels beheerd met behulp van een soort kwantitatieve strategie. In 2000 was dat nog maar 14%. Het gaat om $ 2670 mrd. Het bedrag is door de kredietcrisis wel gedaald, in 2007 was het nog $ 3170 mrd.

De onderzoekers verwachten dat het aandeel van kwantitatief vermogensbeheer de komende jaren alleen nog maar verder gaat toenemen. 'Meer en meer onderdelen van vermogensbeheer die nu nog in menselijke handen zijn, worden overgenomen door computers. Meestal wordt iedereen daar beter van', schrijven de onderzoekers.

Hedgefondsen hebben een voortrekkersrol gespeeld bij de automatisering van het beleggingsproces, maar reguliere fondsen doen nu ook op grote schaal mee. 'Het is een pad dat vermogensbeheerders moeten nemen', zegt onderzoeker Adam Sussman van Tabb. 'De snelheid waarmee ideeën zich tegenwoordig verspreiden vereist dat.'