*

Uitzendbureau Randstad ook getroffen door natuurramp Japan | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
economie & politiek

Uitzendbureau Randstad ook getroffen door natuurramp Japan

Daling, T.
Saturday 12 March 2011, 00:00
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 

Bedrijfsinformatie

Koers: 36,66
Verschil: +0,42 +1,14%
Koers: 4,82
Verschil: +0,11 +2,38%
Koers: 22,41
Verschil: +0,50 +2,28%
Koers:
Verschil:
Koers: 39,16
Verschil: -0,10 -0,24%

Tjabel Daling

Amsterdam

Uitzendbureau Randstad in Japan heeft 'behoorlijke materiële schade' geleden als gevolg van de natuurramp in het Aziatische land. Dat heeft een woordvoerder van het uitzendbureau vrijdag tegen deze krant gezegd.

Bij een gebouw van Randstad in Tokio zijn scheuren in de muren ontstaan en veel ruiten gesprongen. Het zicht op de schade in de zwaar getroffen stad Sendai, waar Randstad twee vestigingen heeft, ontbreekt geheel. Nederlandse bedrijven meldden gisteren dat nagenoeg al hun medewerkers in Japan in veiligheid zijn.

Randstad heeft in Japan circa 1400 medewerkers en naar schatting 19.000 uitzendkrachten aan het werk. In Sendai heeft Randstad vijftig medewerkers. Het betreft hier vestigingen van de door Randstad overgenomen uitzendbureaus FujiStaff en I-Line.

'Al onze eigen mensen zijn in veiligheid, maar we weten niet exact hoe het met hun familieleden is', aldus de woordvoerder van het uitzendconcern. Randstad heeft ook onvoldoende informatie over het lot van de duizenden uitzendkrachten.

Randstad is in Japan al jaren vertegenwoordigd met vestigingen in Tokio en Osaka. Maar door de overname eind vorig jaar van het Japanse uitzendbureau FujiStaff groeide het aantal personeelsleden explosief tot circa 1400. Twintig van hen moesten in de nacht van vrijdag op zaterdag in hun kantoor in Tokio blijven slapen. 'Ze konden niet meer naar huis, omdat het openbaar vervoer stillag of ze durfden niet meer naar huis te gaan', aldus de woordvoerder. Andere Randstad-medewerkers liepen twee tot drie uur om thuis te komen.

Technologieconcern Océ heeft honderd medewerkers in Japan. 'Ze zijn allen veilig', meldde het Limburgse hightechbedrijf gisteren. Ook Océ-medewerkers wisten niet hoe ze naar huis moesten komen. ING meldde dat alle Japanse kantoren verschoond zijn gebleven van schade. ING is in Japan onder meer actief als bank, verzekeraar en vermogensbeheerder. Het Rotterdamse Vopak, met opslagfaciliteiten in de steden Kobe, Fukuoka, Nagoya, Yokohama en Kawasaki, is evenmin geraakt door de ramp. Alle opslagtanks liggen ver verwijderd van het epicentrum van de aardbeving.

Ook alle tweehonderd medewerkers van de Nederlandse multinational DSM zijn in veiligheid. Shell, in Japan actief met raffinaderijen en tankstations, kon gisteren nog geen indicatie van de schade geven. Chipmachinefabrikant ASML verklaarde tegenover persbureau ANP geen grote directe schade te hebben geleden. Het bedrijf heeft een kantoor in Japan, maar geen fabrieken.

Een delegatie van Nederlandse foodretailers en fabrikanten ontsnapte op het nippertje aan de ramp, meldde gisteren De Levensmiddelenkrant.

Reacties‘Wij vragen heel Japan solidariteit te tonen en snel te handelen om familie en vrienden te helpen’ Premier Naoto Kan ‘Nederland zal, ook in EU-verband, alles doen wat mogelijk is om de slachtoffers te helpen’ Premier Mark Rutte ‘Een scherm viel van mijn bureau. Ik snap niet waarom niet meer mensen het gebouw zijn uitgerend’ Indiase bankier in Tokyo ‘Er was geen paniek maar het was net of we op zee zaten, zo erg bewoog het gebouw’ Japanse manager ‘Op korte termijn zou deze ramp de bbp-groei met zelfs een klein percentpunt kunnen verlagen’ Analist David Cohen