*

Drankprobleem | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
financiële agenda

Drankprobleem

Thursday 23 February 2012, 00:00
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 

Meer over dit onderwerp

Producent van vooral biologische voeding (Zonnatura) maar ook diepvriessnacks (Beckers) publiceert de jaarcijfers van 2011. Het derde kwartaal werd afgesloten met eclatant goede cijfers: de autonome omzet steeg een imposante 8% terwijl de brutobedrijfsresultaat (ebitda) 50% toenam tot € 7,8 mln, vooral geholpen door de resultaten bij drankendochter ABC. Groot was dan ook het ongenoegen toen in november een winstwaarschuwing werd afgegeven waarin ABC nu de ‘kwade genius’ was met slechtere resultaten. Desondanks bleef de bedrijfsverwachting voor 2011 gehandhaafd.

Elektronicatestbedrijf RoodMicrotec komt met de cijfers van 2011. In een omzetbericht begin januari meldde het bedrijf al een minieme omzetstijging van 1% naar € 15,7 mln. De omzetgroei werd getemperd door een forse krimp van 14% in de tweede jaarhelft. Marktontwikkelingen weerhielden Rood van uitspraken over 2012.

Biotechbedrijf AMT, dat vandaag de jaarcijfers van 2011 bekendmaakt, is in de nadagen van een beursnotering. Het bedrijf heeft continuïteitsproblemen nu de introductie van het medicijn Glybera vertraging ondervindt. Grootaandeelhouder Forbion wil het bedrijf van de beurs halen. Dan kan de ontwikkeling van Glybera maar ook die van andere producten veilig gesteld worden. Over de eerste jaarhelft daalde het verlies 7% naar € 8,7 mln op inkomsten van € 1,3 mln.

Industrieel toeleverancier Aalberts Industries geeft de cijfers van 2011. Ondanks de roerige tijden stegen de resultaten de eerste negen maanden. Tegenvallers waren er hoofdzakelijk bij de onderdelen halfgeleiders en flow control. In het eerste halfjaar steeg de omzet met 25% naar € 974 mln en de winst 41% naar € 72,3 mln. Analisten verwachten over 2011 een omzetstijging van 16,4% en een 22,7% hoger bedrijfsresultaat voor amortisatie (ebita).

De Britse bank Royal Bank of Scotland (RBS) komt met de cijfers van 2011 naar buiten. De door de nasleep van de crisis nog steeds geplaagde bank (grotendeels in Britse staatshanden) moest vooral de laatste maanden de ABN-erfenis (zakenbankieren) in Nederland afbouwen. Met andere reorganisaties meegeteld zullen 700 mensen hun baan verliezen. In het derde kwartaal bleek RBS creatief op prognosegebied door vier scenario’s te presenteren waarvan het gunstigste winst liet zien van £ 1,7 mrd en het slechtste een verlies van £ 1,4 mrd. Met de zekerheid van een verlies in het vierde kwartaal zullen beleggers nu meer letten op de voortgang van bedrijfsaanpassingen.

Komen er cijfers naar buiten van verzekeraars AIG en Allianz, telefoonbedrijf Deutsche Telekom, webbouwer LBI en tabakproducent BAT publiceren.

Hoofdkantoor Aalberts

Zie voor meer agendanieuws fd.nl/beleggen/agenda