*

Natuurwinkels drukken Wessanen in het rood | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
beleggen

Natuurwinkels drukken Wessanen in het rood

Jeroen Molenaar
Thursday 23 February 2012, 08:12
update: Thursday 23 February 2012, 12:37
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
Wessanen
Afschrijvingen op onder andere zijn biologische winkels, drukten Wessanen vorig jaar onverwacht in het rood. De maker van Zonnatura muesli-repen is een van de grootste dalers op het Damrak.

De afschrijvingen, voor belasting, liepen op tot € 37 mln in het vierde kwartaal, aldus Wessanen donderdag in een persbericht. Het voedingsmiddelenbedrijf, dat ook Beckers kroketten maakt, moest afschrijven op zijn snacks, winkels voor biologische producten en Italiaanse activiteiten.

Verlies

Daardoor kwam er onder aan de streep een jaarverlies uit van € 17,1 mln, zo maakte Wessanen donderdag in een persbericht bekend. Analisten gepolst door Bloomberg mikten op een nettowinst voor 2011 van € 17,4 mln.

´Verrassend waren de afschrijvingen voor goodwill, die in het verleden zijn betaald voor de acquisitie van Natudis´, aldus ING analist Marco Gulpers in een eerste reactie. ´En dat terwijl het pad naar herstel van deze activiteit langer zal duren.´

Na een val van bijna 10%, staat het aandeel Wessanen in de ochtendhandel nog steeds op een verlies van meer dan 7%.

Jams

Met de introductie van nieuwe producten, zoals jams gezoet met agave, en de opening van nieuwe biologische winkels, poogt Wessanen het tij te keren in zijn divisie Health Food Stores. Na jarenlang een belang van meer dan 40% te hebben gehad in het Harderwijkse Natudis, nam Wessanen in 2006 de eigenaar van de Natuurwinkels en GooodyFooods-zaken over. Na 'een teleurstellend jaar', komt meer dan de helft van de afschrijvingen in het vierde kwartaal voor rekening van de biologische winkels.

Mede door het afstoten van onderdelen daalde de jaaromzet van Wessanen met 0,9% naar € 706 mln. Wessanen zag de omzet, exclusief desinvesteringen wel toenemen. Door de aanhoudende vraag naar biologische producten in supermarkten, verwacht Wessanen dat deze markt ook dit jaar weer sterker zal groeien dan de algemene voedselmarkt.

Wessanen wil, ondanks de afschrijvingen en het nettoverlies, wel een dividend van €0,08 uitkeren.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl
Mmm, verlies lijden en toch de beurs van de aandeelhouders spekken. Wat een typisch neo-liberale actie. De overige stakeholders, als bijvoorbeeld de werknemers, mogen natuurlijk de lasten hiervan ophoesten.
Hoeveel werkplekken moeten hiervoor worden geschrapt?
Dhr. M.S.J. Meijerink 09:09 23-02-2012