AMSTERDAM (Dow Jones)--Duitse bunds zijn vrijdag lager gesloten, nadat een aanzienlijk beter dan verwacht banencijfer in de VS de risicobereidheid onder beleggers voedde.
In januari kwamen er 243.000 banen bij, waar een toename met 125.00 verwacht was. Daarnaast werd het cijfer voor december licht bijgesteld tot een toename met 203.000 banen, van een eerder gemelde stijging met 200.00 banen.
Ook het werkloosheidspercentage gaf beleggers hoop over de toestand van de Amerikaanse economie. De werkloosheid daalde in januari tot 8,3%, het laagste niveau sinds maart 2009.
De bekendmaking van een beter dan verwachte inkoopmanagersindex voor de dienstensector droeg ook bij aan een positief sentiment op de aandelenmarkten. In januari kwam de index uit op 56,8, waar 53,1 verwacht was.
De bundfuture voor maart eindigde vrijdag 76 basispunten lager op 138,32. De Duitse bundfuture is een standaardtermijncontract op een mandje van de tien meest recente tienjarige staatsleningen in Duitsland.
Door Elco van Groningen; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5715200; elco.vangroningen@dowjones.com