*

De Jager ziet risico's aan noodpakket Griekenland | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
economie & politiek

De Jager ziet risico's aan noodpakket Griekenland

Van onze redacteur
Tuesday 21 February 2012, 14:04
update: Tuesday 21 February 2012, 14:17
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
Minister van Financiën Jan Kees de Jager
Minister van Financiën Jan Kees de Jager
Reuters
Minister Jan Kees de Jager zegt dat er risico's zitten aan het noodpakket voor Griekenland. Er komt een permanente vorm van toezicht op Griekenland.

De minister zei dit dinsdagochtend tegen de NOS. De Jager was na afloop van de top in zijn uitlatingen het meest kritisch van alle betrokkenen. Onder meer ECB-president Draghi en  uitlatingen van alle betrokkenen.

'Als Griekenland er alles aan doet om dit pakket te implementeren en alle Europese parlementen stemmen ermee in, dan is hiermee een hard faillissement afgewend. In ieder geval voor de duur van het programma', aldus De Jager.

Noodpakket

De ministers van financiën van de eurozone sloten in de nacht van maandag op dinsdag een overeenkomst met Griekenland voor een tweede noodpakket met een omvang van € 130 mrd. Banken accepteren een groter verlies op hun Griekse staatsobligaties.

De Jager zegt niet te kunnen beloven dat Griekenland niet nog meer steun nodig heeft. Het pakket van € 130 mrd is volgens hem genoeg tot 2014. 'Tegen die tijd moet de vraag worden gesteld of Griekenland terug kan naar de markt', aldus De Jager tegen Radio 1.

Toezicht

Vooraf drong Nederland aan op permanent toezicht op Griekenland, als onderdeel van de toekenning van het noodpakket. Dat toezicht komt er, de Europese toezichthouder kan het beschikbaar gestelde bedrag ieder moment blokkeren. De Jager noemt het tegen Radio 1 een ‘hogere mate’ van curatele. 'Het blijft een apart land met een eigen regering.'

Verder is er zekerheid geëist van Griekenland dat het ook na de verkiezingen in april de afspraken die gemaakt zijn rond het noodpakket na zal komen. De Jager: 'Als Griekenland zich niet aan de afspraken houdt, geven we geen geld meer. We hebben zo veel mogelijk waarborgen proberen neer te leggen.'

Financiële markten

Beleggers reageren lauw op het bereikte akkoord. Europese beurzen staan al de hele dag op verlies. Analisten zeggen dat de opluchting over het Griekse akkoord van tijdelijke aard zal zijn.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl