*

VVD pronkt met banen, houdt koopkracht nul | Het Financieele Dagblad

FD.nl maakt gebruik van cookies om de website en het gebruiksgemak te verbeteren. Voor meer informatie klik hier.X

Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 

VVD pronkt met banen, houdt koopkracht nul

Leon Willems
Sunday 26 August 2012, 22:34
update: Monday 27 August 2012, 10:36
Rekenen
Colourbox
Het verkiezingsprogramma van de VVD scoort gunstig op het terrein van banencreactie, zo zal maandag blijken uit de doorrekeningen van het Centraal Planbureau (CPB).

Company.info

'Het aantal banen groeit bij ons volgens het CPB met 3,75% in 2017', zegt fractievoorzitter Stef Blok in een gesprek met Het Financieele Dagblad. Dat komt overeen met 285.000 extra banen.

Mocht de partij erin slagen om in 2017 het begrotingstekort te hebben omgebogen naar een overschot, dan liggen er nog eens 90.000 arbeidsplaatsen extra in het verschiet. Dat komt omdat de liberalen de helft van het overschot via belastingverlagingen terugsluizen in de portemonnee van werkenden. In de CPB-doorrekening van het liberale verkiezingsprogramma daalt de werkloosheid met 2%.

Doorrekeningen

Maandagochtend presenteert het planbureau Keuzes in Kaart, zoals de doorrekening is gedoopt. Tien partijen hebben hun programma laten doorrekenen. Naast werkgelegenheid toont het CPB onder andere hoe partijen scoren op koopkracht, begrotingssaldo, staatsschuld.

Blok wil niet precies zeggen hoe het VVD programma scoort op koopkracht. Gemiddeld genomen stijgt noch daalt volgens hem de koopkracht in de komende vier jaar. Blok: 'Er zijn altijd mensen die erop achteruitgaan en mensen die erop vooruitgaan, maar grosso modo is het nul.'

Om deze banengroei te realiseren, hanteert de VVD zijn klassieke recept: het verlagen van de lastendruk op arbeid. Vorige week kondigde VVD-leider Mark Rutte al aan dat elke werkende Nederlander €1.000 netto meer in zijn portemonnee krijgt door een arbeidskorting. Die loopt op van €330 volgend jaar naar €1.110 in 2016. Blok: 'We zorgen dat werkenden meer ruimte in de portemonnee krijgen. Dan hoeven er geen hoge looneisen gesteld te worden voor koopkrachtbehoud en verbetert de concurrentiepositie van het Nederlandse bedrijfsleven. Blok stelt dat de VVD de hogere arbeidskorting vooral uit bezuinigingen financiert.

SP, PvdA en CDA wilden vooruitlopend op de CPB doorrekeningen geen gegevens verstrekken.

Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
Persoonlijk bericht
 
banner-share Meld u dan hier aan

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar
Reactie niet ok? Meld misbruik bij de redactie.
Reactie plaatsen

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl
  • Dagelijks de FD Nieuwsbrief
  • 1 week toegang tot FD Mobiel!
Veel beloven weinig geven doet een gek in vreugde leven.......... Het zijn de zelfde vehaaltjes als 2 jaar geleden en iedereen weet wat daar van is gekomen. En net als in het debad van gisteren blijft Mark een leugenaar die niet op de inhoud de discussie aan durft te gaan. Slaap zacht......
Dhr. P.A. de Hartog 07:20 27-08-2012
Ben het helemaal mee eens P.A. de Hartog, elkaar verwijten konden ze wel, ik heb 5 minuten van het programma gezien, verder kon ik het niet aanzien. Ik stem daarom blank, ik geloof niet meer in het systeem, en het is de enige manier van stil protest.
Dhr. S. Arnoldus 07:49 27-08-2012
@arnoldus, een blanco stem is een stem op allemaal. Dan kunt u beter niet stemmen.
Dhr. E.H.B. van Engelen 08:41 27-08-2012
Roemer heeft in het debat geen enkel concreet antwoord gegeven; Wilders alleen bezig zijn anti Europa/Euro idee te spuien; Samson sterk in het debat, was helder/concreet maar schuift alle oplossingen op lange baan; Rutte is een Europa/Euro fan met korte termijn bloeden en lange termijn genezing...
Dhr. M.F.M. Spijkers 08:44 27-08-2012
BTW was 12% in 1969. Nu 43 later gaan wij naar 21%. Dit is 81,89% meer, oftewel 1,9% stijging per jaar. Forense tax (kunduz). In de jaren 90 banencreatie met 30 miljard uit het ABP pot. Pensioenbijdrage voor werkgevers 15% naar beneden. 8% korting op de pensioenen nu.

J.J.B.R. Brocker
09:04 27-08-2012
t.a.v. dhr Spijkers

Wilders is tegen de EU. Deze organisatie is voortgekomen uit het verdrag van Maastricht. Hiervoor was een referendum en toen noemden wij het grondwet ipv verdrag. 75% van NL stemt tegen.
Wilders, Denen en Noren zijn niet tegen europa. ESM is een blanco cheque.

J.J.B.R. Bro
09:11 27-08-2012
VVD houdt koopkracht nul! Wat een slechte kop!!
Of kunnen we vanaf nu niets meer kopen met ons geld?
Dhr. W. Verhage 09:41 27-08-2012
wat een gelul, bezuinigingen hebben totnutoe alleen maar banen gekost, en de VVD kan dit niet veranderen. '(..) 90.000 arbeidsplaatsen extra in het verschiet. Dat komt omdat de liberalen de helft van het overschot via belastingverlagingen terugsluizen in de portemonnee van werkenden.'
Stem SP.
Dhr. B. Vossen 14:01 27-08-2012
Het programma van de VVD is wel heel erg simpel: alle ruimte voor de bedrijven en wat er eventueel overblijft is voor de burgers .. Tenminste dat wat er overblijft, want na kosten overheid zijn ook alle onvoorziene problemen (zoals EU) uiteraard voor rekening burger.
Dhr. J.C. de Jong 15:07 27-08-2012
Even voor de duidelijkheid: "er moet ruimte bij bedrijven ontstaan om iets voor burgers te kunnen doen", uit niets kan niemand geld creëren. Nogal wat reacties hier komen behoorlijk kortzichtig over. Stem op de SP, puur korte termijn en alleen maar ellende later. Mensen denk alstublieft na!
Dhr. C.M. Baljon 16:57 27-08-2012
Even voor de duidelijkheid, een stem op de SP geeft niets dan ellende!
Dhr. C.M. Baljon 16:59 27-08-2012

Meer blogsen columns