*

Friese ziekenhuisfusie goedgekeurd | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
economie & politiek

Friese ziekenhuisfusie goedgekeurd

Sandra Olsthoorn
Wednesday 28 September 2011, 19:50
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
ziekenhuis_cb.jpg
Colourbox
Het Medisch Centrum Leeuwarden en ziekenhuis De Tjongerschans in Heerenveen mogen fuseren. Dat heeft de Nederlandse Mededingingsautoriteit vandaag bekend gemaakt.

Volgens de marktautoriteit hebben patiënten in de regio nog voldoende te kiezen als ze ontevreden zijn over de nieuwe zorggigant. Samen leveren de ziekenhuizen iets meer dan de helft van de specialistische zorg in Friesland en gezamenlijk hadden ze in 2010 een omzet van ongeveer €450 mln.

Stijgende kosten

De Nederlandse Zorgautoriteit geeft in zijn zienswijze wel aan dat door de concentratie er een kans bestaat dat de kosten van algemene ziekenhuiszorg in Friesland tot 10% kunnen stijgen. Maar de grootste zorgverzekeraar in de regio, De Friesland, heeft geen bezwaar tegen de fusie.

Andere fusie afgeblazen

Vandaag werd ook bekend dat een andere ziekenhuisfusie niet doorgaat. De Ommelander Zorggroep uit Delfzijl en het Refajaziekenhuis Stadskanaal zouden samengaan, maar die laatste partij trekt zich terug. Het Refajaziekenhuis zou een samenwerking met een andere ziekenhuisorganisatie, de Zorggroep Leveste Middenveld met ziekenhuizen in Meppel en Hoogeveen, onderzoeken.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl