Dat meldt de NOS zondag. Een woordvoerder van Prorail erkent dat het niet altijd goed gaat wanneer er extreem weer in Nederland heerst.
NS
Volgens directievoorzitter Ingrid Thijssen van NS Reizigers kan de NS er echter niets aan doen dat er chaos op het spoor heerst.
Dat zei zij zaterdagnacht in het radioprogramma De Overnachting van BNN. Thijssen legt de schuld bij Prorail, die verantwoordelijk is voor het spoor. De NS had voldoende materieel en personeel beschikbaar maar het spoor waarover de NS moest rijden was niet beschikbaar.
Minister Melanie Schultz (Infrastructuur) zei dit weekend dat ze opheldering wil van de NS en Prorail over de chaos die ontstaan in. Thijssen ziet een onderzoek van de minister met vertrouwen tegemoet.
Beperkte dienstregeling
De NS maakte zaterdag bekend dat ook zondag en maandag er een beperkte dienstregeling zal gelden. Er zullen minder treinen rijden maar verschillende treinen zullen wel langer zijn.
Volgens de NOS hebben de NS en Prorail zondag alle verloven ingetrokken om ervoor te zorgen dat de problemen de komende dagen zo beperkt mogelijk zullen zijn.
Wegen
Ook op de weg zijn de problemen nog niet voorbij. De Wegenwacht van de ANWB had zaterdag de drukste dag ooit. Aan het begin van de avond stond de teller op 6000 pechhulpgevallen.
Ook zondag kan het op plaatselijke wegen nog glad zijn. Rijkswaterstaat heeft bovendien op een aantal snelwegen de maximumsnelheid aangepast. Dat is nodig omdat het strooizout niet overal voldoende werkt vanwege de lage temperaturen.
Schiphol
Op Schiphol zijn de problemen grotendeels voorbij. Vanwege de winterse omstandigheden in Engeland en Frankrijk dienen passagiers met die bestemming echter wel rekening te houden met vertragingen en annuleringen, zo meldt Schiphol zondagochtend.
Elfstedentocht
Zondagavond zullen ook de 22 rayonhoofden van de Vereniging de Friesche Elfsteden bijeenkomen. Dat meldt de NOS. Het gaat om een verkennende bijeenkomst. Vermoedelijk zal maandagochtend een persconferentie volgen.
Om een Elfstedentocht te kunnen rijden moet het ijs op de route ten minste overal 15 centimeter dik zijn.
Reacties
Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.
Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.