*

Ruzie om salaris specialisten | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
economie & politiek

Ruzie om salaris specialisten

Sandra Olsthoorn
Friday 02 September 2011, 00:00
update: Friday 02 September 2011, 07:54
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
Arts in gesprek met patiënt
Arts in gesprek met patiënt
Colourbox
Medisch specialisten die in loondienst van ziekenhuizen werken liggen in de clinch met hun werkgevers. Ze hebben nog geen loonsverhoging gekregen, terwijl de rest van het ziekenhuispersoneel, zoals vastgelegd in de nieuwe cao, daar al wel van profiteert.

In het voorjaar zijn werkgevers en werknemers het in de ziekenhuis-cao eens geworden over een loonsverhoging van 5,75%, uitgesmeerd over drie jaar. Die salarisstijging ging per 1 juli in, maar de medisch specialisten hebben daar nog niets van gezien.

In het verleden ging het salaris van de medisch specialisten automatisch gelijk op met wat voor de rest van het personeel in de ziekenhuis-cao werd afgesproken. Hun arbeidsvoorwaarden zijn wel vastgelegd in een apart hoofdstuk van de cao, de Arbeidsvoorwaardenregeling Medisch Specialisten in dienstverband (AMS), waarover, na de algemene cao-onderhandelingen, nog apart wordt doorgesproken.

'Onacceptabel' en in strijd met cao

Volgens directeur Caroline van den Brekel van de Landelijke Vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD), stuurde de werkgeverskoepel, de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ), altijd meteen een brief naar de ziekenhuizen dat ze de loonsverhoging in de cao ook voor de specialisten moesten toepassen. 'Dat stond altijd los van de afspraken die verder nog uitgewerkt moesten worden over zaken als onkostenvergoedingen en vakantieregelingen', zegt ze.

Dat dat nu niet is gebeurd, vindt Van den Brekel 'onacceptabel' en in strijd met de cao. De LAD legt in een brief aan haar leden uit dat ze van de werkgevers eist dat die de loonsverhoging alsnog uitkeren.

Gesprek arbeidsvoorwaarden

De woordvoerder van de NVZ laat weten dat er in de ogen van de werkgevers echter niet zoveel aan de hand is. 'In het najaar wordt gesproken over de arbeidsvoorwaarden van de specialisten. Dan gaan we het over alles hebben, ook hierover. '

Er is volgens de NVZ-woordvoerder geen sprake van dat al vaststaat dat de loonsverhoging er niet komt. Maar hij wil ook niet nu al toezeggen dat de specialisten in loondienst de in de cao afgesproken salarisverhoging er automatisch bij krijgen.

Wat de LAD betreft zijn de verhoudingen inmiddels behoorlijk verzuurd. In de cao, waarbij de specialisten niet als partij aan tafel zitten, is ook afgesproken dat hun arbeidsvoorwaardenregeling helemaal opnieuw onder de loep wordt genomen. De vereniging weigert daaraan mee te werken zolang de salariskwestie niet is opgelost en voordat de overige cao-afspraken in de bestaande regeling zijn doorgevoerd.

Op 4 oktober gaan de partijen om tafel.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl