*

Hollande dreigt de financiële markten | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
economie & politiek

Hollande dreigt de financiële markten

Van onze redacteur
Sunday 22 January 2012, 19:10
update: Monday 23 January 2012, 06:50
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
De socialistische kandidaat voor het Franse presidentschap, François Hollande, spreekt woensdag tijdens een bezoek aan een fabriek van energie- en transportconcern Alstom. Hollande staat in de peilingen voor op de huidige president Nicolas Sarkozy.
De socialistische kandidaat voor het Franse presidentschap, François Hollande, spreekt woensdag tijdens een bezoek aan een fabriek van energie- en transportconcern Alstom. Hollande staat in de peilingen voor op de huidige president Nicolas Sarkozy.
Reuters
De linkse Franse presidentskandidaat François Hollande beschouwt niet Nicolas Sarkozy als zijn belangrijkste tegenstander, maar de 'wereld van de financiën'.

Hollande is van plan direct na zijn eventuele verkiezingsoverwinning begin mei maatregelen te nemen tegen de macht van de financiële markten, zoals een taks 'op alle financiële transacties, samen met die landen in Europa die dat ook willen.'

Dat zei hij vandaag tijdens zijn eerste grote verkiezingscampagne gisteren in Le Bourget, een voorstad van Parijs. Zijn tirades tegen de financiële wereld leidden tot luide bijval van de ongeveer 10.000 aanwezige aanhangers.

Hollande wil optie- en bonusregelingen aan banden leggen en een verbod instellen op 'financiële producten zonder band met de behoeften van de reële economie'. Kredietactiviteiten en speculatie bij banken moeten strikt worden gescheiden.

De kandidaat van de Parti Socialiste belooft aan het einde van zijn mandaat in 2017 een begrotingsevenwicht te realiseren. Het begrotingstekort van vorig jaar wordt geschat op 5%.

Hij wil dat rijke Fransen meer bijdragen dan armere, door een aantal 'fiscale cadeautjes' van Sarkozy af te schaffen en door een nieuwe belastingschijf in te stellen van 45% voor inkomens boven de € 150.000 per jaar. De hoogste schijf is nu 41% voor inkomens vanaf € 72.000.

Op Europees gebied bevestigde Hollande dat hij het verdrag waarover de regeringsleiders het vorige maand eens werden, wil heronderhandelen. Hij pleit voor een actiever beleid van de Europese Centrale Bank en voor euro-obligaties, waardoor sterke eurolanden instaan voor een deel van de schulden van zwakkere broeders. Hollande: 'Wij moeten inspanningen verrichten om aan de begrotingseisen te voldoen en werken aan onze concurrentiepositie.' En: 'Duitsland moet zich solidair tonen.'

In januari 2013 wil hij samen bondskanselier Angela Merkel een nieuwe Frans-Duits verdrag sluiten, exact 50 jaar na Charles de Gaulle en Konrad Adenauer.

Tot de andere opvallende veranderingen die hij gisteren aankondigde, hoorden gelijke lonen voor mannen en vrouwen die hetzelfde werk verrichten, legalisering van het homohuwelijk en een inkomensverlaging van 30 % voor de president en zijn ministersgroep. Hollande: 'Onze landgenoten worden zware offers gevraagd, dan moeten wij het goede voorbeeld geven.'

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl
wilt u: ingelogd als Dhr. S.S.Katz, s.v.p. laten vervallen. Het abonnement wordt door
L. Katz betaald en bezorgd bij S.S. Katz in Amsterdam. Wilt u mij daarom vrij toegang
geven tot uw website.
l-katz@zahav.net.il
Dhr. S.S. Katz 19:49 22-01-2012