*

Webwinkels op Facebook floppen | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
entrepreneur

Webwinkels op Facebook floppen

Van onze redacteur
Monday 20 February 2012, 11:53
update: Tuesday 21 February 2012, 09:30
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
Facebook
http://www.flickr.com/photos/westm/
Veel fans op Facebook zorgen niet voor een succesvolle webwinkel op het sociale platform. Webwinkels sluiten massaal de deuren.

De Amerikaanse videogameverkoper Gamestop opende in april 2011 een webwinkel op Facebook. Het leek een logische stap. Het bedrijf had meer dan 3,5 miljoen fans op Facebook. Een half jaar stopte het initiatief, schrijft persdienst Bloomberg.

De onderneming staat niet alleen. Andere grotere retailers als Gap, J.C. Penney en Banana Republic begonnen afgelopen jaar een webwinkel op de netwerkwebsite. In hetzelfde jaar ging de webwinkel ook weer dicht.

Facebook heeft meer dan 845 miljoen leden, het lijkt daarmee het perfecte podium voor e-commerce. De term f-commerce was vorig jaar het buzzwoord onder handige marketeers.

Dell

Forrester analist Sucharita Mulpuru legt in een interview met Bloomberg uit waarom de verwachtingen niet uitgekomen zijn. ‘Het is een verkooppraatje terwijl je met je vrienden aan de bar hangt.’

Computermaker Dell is een van de weinige retailers die wel enthousiast is over verkoop via sociale netwerken. Via Facebook en Flickr verkocht Dell afgelopen jaar voor zo’n 9 miljoen dollar aan computers.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl