In de bunker met zendmast in Oegstgeest was tijdens de Koude Oorlog een verbindingscentrum gehuisvest van de marine. Het Ministerie van Financiën hield recentelijk een openbare verkoop en Bunkerinfra bleek de hoogste bieding te hebben gedaan. Voor een half miljoen wisselt het verwaarloosde bouwwerk van eigenaar.
Directeur Joost Verboom (28) is blij met de aankoop. Samen met zijn zakenpartner Theo Tolboom (58) is hij eigenaar van Bunkerinfra, dat van het complex van 4000 vierkante meter een zwaar beveiligd dataopslagcenter gaat maken met een veertigtal units. Met de verbouwing is een veelvoud van het aankoopbedrag gemoeid.
Het is al de derde bunker die de twee ondernemers gaan opknappen. Eerder kochten zij van Defensie een bunker in het Zeeuwse Kloetinge en wisten ze ook bij de Duitse stad Hannover een oud verdedigingswerk te kopen.
Zij claimen dat hun datacenter na een ramp wekenlang kan doordraaien. Gebruikers zijn inlichtingendiensten, banken, verzekeraars en veiligheidsdiensten. Wie het precies zijn, willen de ondernemers niet zeggen. ‘Discretie.’
Ook over de financiering is Verboom terughoudend. De twee partners waren al actief in vastgoedprojecten en zijn zich afgelopen jaar gaan toeleggen op de verbouwing van bunkers. Tolboom is de voornaamste financier. Hij was lange tijd als ondernemer actief in afsluiters, tot hij dit bedrijf rond de eeuwwisseling verkocht.
Reacties
Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.
Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.