*

Eerste kennismaking en uitwisselen van visitekaartjes | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
wereldveroveraars

Eerste kennismaking en uitwisselen van visitekaartjes

Jan Jaap van Weering
Monday 06 February 2012, 19:01
update: Friday 10 February 2012, 12:19
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
COLOURBOX2044845.jpg
Wees ervan bewust dat je slechts één keer de kans krijgt om een eerste goede indruk te maken. ‘Geef vooral geen antwoord op de vraag; “How do you do?”’

Begroeten en kennismaken is een serieuze zaak. De regels:

  • Heb respect voor de klok en kom op tijd
  • Geef een stevige handdruk. Niet te gehaast. Een goede handdruk duurt 2 tot 3 seconden
  • Kijk de persoon goed aan en zeg duidelijk je naam en spreek op rustige toon. Let er bij vrouwen op dat sieraden zoals een ring niet pijnlijk bekneld raken.

Lichamelijk contact

Vermijd verder lichamelijk contact. Britten houden er helemaal niet van om aangeraakt te worden, men wil graag een “severe distance” houden zodat je niet in hun “comfort zone” binnendringt. Geef een korte handdruk en geef vooral geen antwoord op de vraag; “How do you do?” Dat is een beleefdheidsvorm waar geen antwoord op wordt verwacht.

Omhelzen en de hand op de andere hand extra is helemaal uit de boze, dit in tegenstelling tot de landen in Zuid Europa waar dit juist weer wel wordt gewaardeerd. Kijk in het laatste geval de kat uit de boom en pas je aan.

Visitekaartjes

Visitekaartjes moeten ongeschonden uit de visitekaarthouder (koop een metalen exemplaar of van stevig leder) worden gehaald en daarna met aandacht worden uitgewisseld. Het komt te vaak voor dat het laatste exemplaar, bevlekt en/of met kromme randen uit de portemonnee wordt gevist. Op het moment dat u de visitekaart van de opponent in ontvangst neemt dan dient u deze met aandacht te lezen voordat u deze opbergt. Nooit in de portemonnee die vervolgens in de achterzak verdwijnt, en ook nooit gebruiken als onderzetter.

Jan Jaap van Weering, etiquette- en protocol expert, geeft op deze plek elke week een tip over hoe u zich behoort te gedragen bij uw buitenlandse gasten.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl

Wereldveroveraars Events

Over Wereldveroveraars

Wereldveroveraars is een platform voor ondernemers met interesse voor internationaal zakendoen. Een jaar lang volgen Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio tien ondernemers in hun jacht naar nieuwe afzetgebieden. De inhoud komt redactioneel onafhankelijk tot stand. KLM is partner van dit project.

Wereldveroveraars