*

‘Peugeot en GM beramen Europees pact’ | Het Financieele Dagblad
Inloggen
E-mailadres
Wachtwoord
Onthoud mij
Inloggen
 
ondernemen

‘Peugeot en GM beramen Europees pact’

Diederik Toet
Wednesday 22 February 2012, 08:12
update: Tuesday 28 February 2012, 01:43
Email-a-Friend
Naam ontvanger
E-mail ontvanger
Naam verzender
E-mail verzender
 
opel 3_rtr.jpg
De Franse automobielfabrikant PSA Peugeot Citroën is in overleg met zijn Amerikaanse branchegenoot General Motors (GM) over de gezamenlijke productie van auto’s en onderdelen in Europa.

Dat meldt de Britse krant Financial Times dinsdag op basis van welingelichte bronnen.

In het pact zouden de bedrijfsonderdelen Peugeot en Opel/Vauxhall gezamenlijk motoren, transmissiesystemen en complete auto’s ontwikkelen die vervolgens onder hun afzonderlijke merknaam worden verkocht.

Autobeurs

De onderhandelingen lopen al enkele maanden en zijn volgens de FT nog niet afgerond. De partijen gaan er vanuit dat de samenwerking begin maart kan worden aangekondigd op de autobeurs van Genève. Er zou geen sprake zijn van een fusie.

Zowel PSA Peugeot Citroën als GM Opel/Vauxhall ondervindt veel last van teruglopende vraag naar hun auto’s. Ze kampen met overcapaciteit, wat leidt tot (te) lage prijzen.

Verliezen

Peugeot rapporteerde half februari een verlies van €497 mln over de tweede helft van 2011. Het bedrijf teerde €1,6 mrd in op zijn vermogen.

GM's onderdeel Opel boekte over 2011 een verlies van $747 mln. De fabrikant wil met minder omzet en kosten zijn break-even punt verlagen.

Reacties

Ingelogd als *Naam*
Ik ga akkoord met de spelregels en het privacybeleid van FD.nl
Nog x karakters beschikbaar

Om te kunnen reageren op artikelen dient u ingelogd te zijn.

Inloggen
Wachtwoord vergeten?

Nog geen abonnee? Registreer gratis of bekijk onze abonnementen.

Gratis registreren
  • Gratis 1 week het FD in de bus
  • Gratis 1 week het FD digitaal
  • Gratis 1 week onbeperkt FD.nl