Op de website worden sets van vijf, tien, twintig of veertig zonnepanelen aangeboden, waar een week lang vanaf een minimumprijs op geboden kan worden. Wie bij het sluiten van de veilingperiode het hoogste bod heeft gedaan, kan de panelen voor die prijs kopen.
Met de veilingen richt zonnebod.nl zich op particulieren, ondernemers of verenigingen van eigenaren die al goed weten wat ze willen en geen advies of anderse service verlangen. Zonnebod.nl biedt namelijk alleen de kale panelen aan, en eventueel kan de aanbieder de koper in contact brengen met een installateur, aldus een van de oprichters van de website, Hans de Valk. Door geen extra service te verlenen, mikt De Valk op goed geïnformeerde kopers die gewoon de beste prijs zoeken.
De eerste veiling wordt deze week gehouden en sluit woensdag om 17.00 uur. Aangeboden worden polykristallijne panelen van 230 Wp met een garantie van tien jaar. Zonnebod.nl koopt de panelen van het merk NSI zelf in China. Voor een set van tien panelen kan geboden worden vanaf EUR 1.888.
Copyright©, Energeia, 2012