Het Brabantse Jumbo, na Albert Heijn de grootste supermarktketen van Nederland, heeft het predicaat Koninklijk gekregen. Jumbo mag voortaan als Koninklijke Jumbo Food Groep door het leven gaan.
Dat maakte de commissaris van de Koning in Brabant, Ina Adema, donderdag bekend tijdens een feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid het eeuwfeest van de onderneming. Jumbo Groep Holding, nu Koninklijke Jumbo Food Groep, startte in 1921 als een groothandel. In de jaren '80 van de vorige eeuw schakelde het bedrijf om naar supermarkten.
Koninklijke Jumbo Food Groep heeft verschillende winkelformats met in het totaal 700 vestigingen, restaurants en internetactiviteiten. De onderneming heeft 90.000 werknemers en nam in het recente verleden diverse andere supermarktketens over. Jumbo is ook in België actief.
Het Predicaat Koninklijk is een onderscheiding die kan worden verleend aan verenigingen, stichtingen, instellingen of grote ondernemingen. Het symboliseert het respect, de waardering en het vertrouwen van de Koning tegenover de ontvanger en wil niet zeggen dat het betrokken bedrijf leverancier is of een andere relatie heeft met het Koninklijk Huis.