Dagkoers: Het finale oordeel over Deliveroo-bezorgers
Begin je dag met de podcast Dagkoers van Het Financieele Dagblad. Binnen een kwartier brengen we je op de hoogte van wat er speelt in de wereld van het FD.
Begin je dag met de podcast Dagkoers van Het Financieele Dagblad. Binnen een kwartier brengen we je op de hoogte van wat er speelt in de wereld van het FD.
Waren de bezorgers van Deliveroo werknemers of zzp’ers? Daarover doet de Hoge Raad na een lange juridische strijd vandaag uitspraak. Arbeidsmarktredacteur Elfanie toe Laer vertelt dat hoewel het bedrijf inmiddels is vertrokken uit Nederland, deze uitspraak grote gevolgen kan hebben.
De Nederlandsche Bank boekte vorig jaar een verlies van €460 mln, en daarmee dreigt een negatief vermogen voor de centrale bank. Redacteur macro-economie Marijn Jongsma sprak DNB-president Klaas Knot hierover en vroeg hem ook of hij een bankencrisis vreest.
De Navo is op zoek naar de nieuwste technologie voor hun legers. En dus zetten ze een fonds op zodat nieuwe drones en afluisterapparatuur kunnen worden ontwikkeld. Techredacteur Jan Fred van Wijnen legt uit dat de Navo op zoek gaat naar bedrijven in een vroeg stadium, die geld nodig hebben om hun product te maken.