Federal Reserve-vicevoorzitter Stanley Fischer waarschuwde maandag dat de lage rente de economische stabiliteit in de Verenigde Staten kan bedreigen, maar dat het ‘niet eenvoudig’ is voor de Fed om de tarieven te verhogen. De opmerkingen van Fischer, een zogenoemde ‘duif’ die de tariefstijging heeft gesteund, komen nadat andere Fed-functionarissen naar buiten hadden gebracht dat met de renteontwikkeling wel het maximum is bereikt.
De beurs stond dan ook in het teken van gebrek aan duidelijkheid over timing van een renteverhoging door de centrale bank, tezamen met de steeds veranderende dynamiek die de race naar het Witte Huis teweegbrengt en nervositeit bij beleggers over de derdekwartaalcijfers. Olieaandelen leverden procenten in, nadat de olieprijs maandag rond lunchtijd licht lager had genoteerd.

kwam voorbeurs met goede cijfers over het derde kwartaal, waarin de omzet 3% hoger uitkwam. De winst lag met $ 0,41 per aandeel bovendien beduidend hoger dan de $ 0,34 waarop analisten hadden gerekend. Kort na opening stond het aandeel 0,6% hoger, een winst die het aandeel niet wist vast te houden. Wat niet hielp, was de matige vertrouwensindex van de industrie in de staat New York. Voorbeurs bleek deze Empire State Index in oktober te zijn gedaald van -2,0 naar -6,8.
Voorbeurs opende Charles Schwab de boeken. De financiële dienstverlener wist in het derde kwartaal een 34% hogere winst te boeken van $ 503 mln. De omzet kwam 20% hoger uit. Het kon beleggers niet bekoren. Het aandeel sloot 0,28% lager, op $ 31,69. Dinsdag komen onder meer vermogensbeheerder BlackRock en zakenbank Goldman Sachs met hun cijfers, net als Yahoo en Intel. De S&P 500 sloot maandag nagenoeg onveranderd (-0,30%) op 2126 punten, de Dow Jones Index sloot 0,29% lager, op 18.086 punten, terwijl technologiebeurs Nasdaq ook vrijwel ongewijzigd sloot (-0,27%) bij een stand van 5199 punten.