• Mijn nieuws
    • Net binnen
      • Overzicht
      • Nationaal
      • Internationaal
      • Analyse
      • Rente en valuta
      • Grondstoffen
      • Derivaten
      • Beleggingsfondsen
      • Indices
      • Obligaties
    • Krant
    • Podcasts

      • SECTIES

      • Economie
      • Politiek
      • Bedrijfsleven
      • Financiële markten
      • Samenleving
      • Tech & Innovatie
      • Opinie

    • FD PERSOONLIJK
  • Home
  • Mijn nieuws
  • Net binnen
    • Overzicht
    • Nationaal
    • Internationaal
    • Analyse
    • Rente en valuta
    • Grondstoffen
    • Derivaten
    • Beleggingsfondsen
    • Indices
    • Obligaties
  • Krant
  • Podcasts
  • Abonneren
    • Abonneren Inloggen

      Service & Contact
Close sub menu
Close sub menu
Marktbewegingen
Marktbewegingen

Gerucht over staatsingrijpen bij Chinees vastgoedfonds zet koersen in de min

25 sept '20   16:33


Investeerders in Evergrande maken zich grote zorgen over de financiële positie van het Chinese vastgoedimperium. Vrijdag kelderde de koers van het bedrijf in Hongkong met bijna 10%. De handel in de obligaties en aandelen van het bedrijf werden even stilgelegd en koersen van andere projectontwikkelaars in China daalden fors.

Evergrande boekte vorig jaar een omzet van ruim $70 mrd, maar zit vol met schuld, in totaal zo'n $120 mrd. De prijs van de schuldpapieren daalde vrijdag fors en sloot op 74 renminbi, waar de nominale waarde 100 renminbi is. Dat betekent dat beleggers verwachten dat ze ruim een kwart van hun schuld niet meer terug gaan zien. De onzekerheid rond Evergrande zorgde ook voor koersdalingen bij andere risicovolle (high yield) bedrijfsobligaties in Azië.

'Lasterlijk en nep document'

De instorting volgde op een volgens Evergrande 'lasterlijk' en 'nep' document dat donderdag op Chinese sociale media circuleerde. In die brief staat dat het bedrijf bij de Chinese overheid heeft aangeklopt voor een steunpakket, omdat het in geldnood zit. In een reactie ontkende Evergrande niet dat het bij de overheid zou hebben aangeklopt.

Ook los van een al dan niet valse brief gaat het niet best met Evergrande. Kredietbeoordelaar S&P plakte vrijdag een negatief vooruitzicht op de schuld van het bedrijf. 'Evergrande laat zijn kortlopende schulden steeds meer oplopen, doordat het vastgoedprojecten blijft kopen. We hadden juist verwacht dat het bedrijf iets aan die schuld zou doen.'

Een mogelijke oplossing voor het schuldprobleem is het afsplitsen van de tak die zich bezighoudt met vastgoedbeheer.

Notering Shenzen

Ondertussen schermt Evergrande al jaren met plannen om naast een beursnotering in Hongkong ook een notering in het Chinese Shenzhen te nemen. Daar zijn de waarderingen voor vastgoedfondsen een stuk hoger dan in Hongkong.

Met enkele grote schuldeisers heeft het bedrijf afgesproken dat ze hun geld terug mogen vragen als die tweede notering er niet komt. In totaal zou dat gaan om $19 mrd, goed voor circa 92% van Evergrandes liquide middelen.

De vraag is of de overheid, die juist bedrijven in de problemen minder wil gaan stutten, bereid is Evergrande te gaan redden. Een ondergang van het vastgoedbedrijf zou ook Chinese banken veel geld kosten.

Laatste nieuws

11:05 Rusland voert opnieuw luchtaanvallen uit op Kiev 10:55 Een lijst met gesprekspunten voor Mark Rutte 10:15 De inbreng van bedachtzame mensen is hard nodig 09:00 Oude huis nog niet verkocht? Dan kunnen de lasten flink oplopen 07:50 Conservatieven winnen Spaanse lokale en regionale verkiezingen
Lees al het laatste nieuws image/svg+xml

Meer financiële markten

2 min leestijd

Voorlopig akkoord bereikt over schuldenplafond VS

Wall Street
Wall Street
2 min leestijd • Wall Street

Optimisme op Wall Street, nog geen akkoord over schuldenplafond

3 min leestijd

Excuses Triodos brengen nog niet alle beleggers tot bedaren

Beursweek
Beursweek
3 min leestijd • Beursweek

Schuldenplafond maakt beleggers nerveus


  • FD Redactie
    FD Gazellen
    FD Henri Sijthoff Prijs
    Werken bij FD
    Colofon
  • Algemene voorwaarden
    Privacy
    Cookies
    Copyright
    Responsible disclosure
  • Service & contact
    Account aanmaken
    Hulp bij inloggen
    Mijn FD
    Adverteren
  • Abonnementen
    Groepslicenties
    Nieuwsbrieven
    Podcasts
    FD App
  • Vacatures
  • FD Mediagroep
    BNR Nieuwsradio
    Company.info
    Energeia
    Pensioen Pro
    Impact Investor
    Investment Officer
image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml
 |   | 
© 2023 Het Financieele Dagblad B.V. – alle rechten voorbehouden.
KVK-nummer: 33176422
BTW-nummer: NL006407122B01