• Mijn nieuws
    • Net binnen
      • Overzicht
      • Nationaal
      • Internationaal
      • Analyse
      • Rente en valuta
      • Grondstoffen
      • Derivaten
      • Beleggingsfondsen
      • Indices
      • Obligaties
    • Krant
    • Podcasts

      • SECTIES

      • Economie
      • Politiek
      • Bedrijfsleven
      • Financiële markten
      • Samenleving
      • Tech & Innovatie
      • Opinie

    • FD PERSOONLIJK
  • Home
  • Mijn nieuws
  • Net binnen
    • Overzicht
    • Nationaal
    • Internationaal
    • Analyse
    • Rente en valuta
    • Grondstoffen
    • Derivaten
    • Beleggingsfondsen
    • Indices
    • Obligaties
  • Krant
  • Podcasts
  • Abonneren
    • Abonneren Inloggen

      Service & Contact
Close sub menu
Close sub menu
30 aug '21 11:54

Subsidie voor tweedehands elektrische auto voor dit jaar op

Marco Vlot
Marco Vlot

Vorig jaar kochten 3000 particulieren met een subsidie van €2000 een tweedehands elektrische auto.
Vorig jaar kochten 3000 particulieren met een subsidie van €2000 een tweedehands elektrische auto. Foto: Katrien Mulder/ANP

In het kort

  • De subsidie die dit jaar beschikbaar was voor de aankoop van tweedehands elektrische auto's is op.
  • Tot 2025 zijn hiervoor nog miljoenen beschikbaar, die over de jaren worden verdeeld.
  • Als het aan de ANWB, Bovag en andere organisaties ligt, komt dit gehele bedrag direct beschikbaar.

In 2021 hebben iets meer dan twee keer zoveel Nederlanders als in het jaar ervoor met subsidie een gebruikte elektrische auto gekocht. Daarmee is de subsidie die hier dit jaar voor beschikbaar was volledig benut, laat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat maandag weten. Als het aan onder meer de ANWB en RAI Vereniging ligt, wordt het budget voor de komende jaren echter naar voren gehaald, zodat de uitstoot van CO₂ direct kan worden verminderd.

'Mensen willen een elektrische auto kopen. Dat blijkt', aldus een maatschappelijke coalitie van ANWB, RAI, Bovag, Natuur & Milieu en VNA. 'En de CO₂-winst die je nú boekt, boek je ieder jaar dat die auto rondrijdt. Waarom dan wachten met het uitdelen van die subsidie tot over vier jaar?’

Klimaatakkoord

Particulieren kunnen sinds vorig jaar met subsidie een elektrische auto kopen. Dat is afgesproken in het klimaatakkoord. Voor deze regeling is tot 2025 door de overheid €252 mln gereserveerd, zowel voor nieuwe als tweedehands elektrische auto's. Dit bedrag is opgedeeld zodat er jaarlijks een deel van beschikbaar komt. Dat betekent dat als het bedrag voor een bepaald jaar op is, er het jaar daarop pas weer geld beschikbaar is.

De subsidie voor nieuwe elektrische auto's voor 2021 — €4000 bij aankoop ervan — was acht dagen nadat deze beschikbaar kwam al op. Dat geldt nu, halverwege het jaar, ook voor de subsidie voor tweedehands elektrische auto's. Daarvoor was dit jaar €13,5 mln beschikbaar. Volgend jaar is dat €18,3 mln.

Vorig jaar kochten 3000 particulieren met een subsidie van €2000 een tweedehands elektrische auto. Daarmee werd niet alle beschikbare subsidie voor dat jaar benut. Dit jaar maakten 6750 Nederlanders gebruik van de regeling.

Meer mensen in aanmerking

'Natuurlijk zou ik ook willen dat ook de rest van dit jaar meer mensen in aanmerking komen om met subsidie een elektrische auto aan te kunnen schaffen', zegt verantwoordelijk staatssecretaris Steven van Weyenberg. 'Maar ik vind het vooral mooi nieuws dat al zoveel mensen met dit steuntje in de rug kiezen voor elektrisch rijden. De komende jaren willen we dat dat voor nog veel meer mensen aantrekkelijk wordt.'

Net als Van Weyenberg vinden ook de ANWB, Bovag en de andere partijen in de maatschappelijke coalitie het goed nieuws dat er veel gebruik wordt gemaakt van de subsidieregeling. 'Want dat betekent dat ook de particuliere vraag naar elektrische auto’s toeneemt en het wagenpark sneller verduurzaamt.’

Dat mensen die nu een nieuwe of gebruikte elektrische auto willen kopen tot 2022 moeten wachten tot er weer subsidie beschikbaar is, en dat deze dan waarschijnlijk ook weer snel op is, vinden de organisaties niet verstandig. Zij stellen dan ook voor om het totale budget voor nieuwe en gebruikte auto's per direct ter beschikking te stellen om zo sneller de uitstoot van CO₂ terug te brengen en op die manier sneller de klimaatdoelen te halen.

Grotere tweedehands markt

Een bijkomend voordeel daarvan is volgens de partijen dat elk nieuw elektrisch voertuig dat nu wordt gekocht sneller leidt tot een grotere tweedehands markt. 'En die tweedehandsmarkt is cruciaal om de toegankelijkheid van elektrisch rijden voor consumenten te vergroten', aldus de organisaties.

Inmiddels rijden er bijna 200.000 elektrische personenauto's rond in Nederland. In het klimaatakkoord is afgesproken dat alle nieuwe auto's in 2030 geen uitlaatgassen uitstoten en dus rijden op bijvoorbeeld elektriciteit of waterstof.

Laatste nieuws

17:23 Morrende VVD-achterban geeft Rutte ruimte om 'tot het uiterste te gaan' voor een asieldeal 16:58 Groeiende zorgen over Franse overheidsfinanciën 13:40 YouTube staakt verwijderen video's met misinformatie over de verkiezingen van 2020 13:08 Directeur van de CIA brengt in het geheim een bezoek een China 12:02 Meer dan 280 doden bij treinongeluk India
Lees al het laatste nieuws image/svg+xml

Meer economie & politiek

5 min leestijd • Achtergrond

Zeventien miljoen inflatiecijfers, valt dat wel te vatten in één getal?

4 min leestijd

CPB-economen: buffers van Nederlandse banken kunnen omlaag

4 min leestijd

Een pakhuis vol hemelbedden, serviezen en geweien

4 min leestijd

Kabinet doorbreekt taboe en broedt op gedwongen krimp van veestapel


  • FD Redactie
    FD Gazellen
    FD Henri Sijthoff Prijs
    Werken bij FD
    Colofon
  • Algemene voorwaarden
    Privacy
    Cookies
    Copyright
    Responsible disclosure
  • Service & contact
    Account aanmaken
    Hulp bij inloggen
    Mijn FD
    Adverteren
  • Abonnementen
    Groepslicenties
    Nieuwsbrieven
    Podcasts
    FD App
  • Vacatures
  • FD Mediagroep
    BNR Nieuwsradio
    Company.info
    Energeia
    Pensioen Pro
    Impact Investor
    Investment Officer
image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml
 |   | 
© 2023 Het Financieele Dagblad B.V. – alle rechten voorbehouden.
KVK-nummer: 33176422
BTW-nummer: NL006407122B01