• Mijn nieuws
    • Net binnen
      • Overzicht
      • Nationaal
      • Internationaal
      • Analyse
      • Rente en valuta
      • Grondstoffen
      • Derivaten
      • Beleggingsfondsen
      • Indices
      • Obligaties
    • Krant
    • Podcasts

      • SECTIES

      • Economie
      • Politiek
      • Bedrijfsleven
      • Financiële markten
      • Samenleving
      • Tech & Innovatie
      • Opinie

    • FD PERSOONLIJK
  • Home
  • Mijn nieuws
  • Net binnen
    • Overzicht
    • Nationaal
    • Internationaal
    • Analyse
    • Rente en valuta
    • Grondstoffen
    • Derivaten
    • Beleggingsfondsen
    • Indices
    • Obligaties
  • Krant
  • Podcasts
  • Abonneren
    • Abonneren Inloggen

      Service & Contact
Close sub menu
Close sub menu
Bartjens
Bartjens

Fugro: fantastico of fiasco

25 nov '21   16:29


Fugro is weer enigszins terug, maar dan op een plek waar het liever niet is. Het bedrijf uit Leidschendam staat opnieuw in de top 10 van meest geshorte aandelen van het Damrak. Dat is geen prettige wetenschap, want short gaan is een strategie waarbij beleggers inzetten op een koersdaling.

Vorig jaar stond het bedrijf met stip op één. Fugro, dat bodems in kaart brengt, kampte met schulden die onhoudbaar leken. Begin 2020 mislukte een herfinanciering. Halverwege dat jaar zat 18% van het aandelenkapitaal 'short'. In de markt werd dus massaal gespeculeerd op een koersdaling, iets dat zichzelf kan versterken.

Uiteindelijk daalde de koers tot onder de €3, maar ongeveer een jaar geleden kwam er redding. Een claimemissie. Dat is nadelig voor zittende aandeelhouders, maar die hadden geen alternatief. De koers veerde op en Fugro verdween spoorslags uit de 'shortlist' van de Amsterdamse beurs.

Inmiddels staat het bedrijf weer in de lijst. Plek tien, dit keer: 2,4% van het aandelenkapitaal zit 'short' in Fugro. Want ook dit jaar is Fugro weer een achterblijver. Koers in 2021: -6%, waar de Midkap 15% is gestegen. De kwartaalcijfers vorige maand waren weinig overtuigend, de winstmarge staat onder druk.

Vier cornerstone investors droegen de claimemissie die een jaar geleden redding bracht. NN Investment Partners, ASR, Sterling Strategic Value, en een vierde partij die anoniem wil blijven, kochten samen in totaal 24,3 miljoen aandelen. Dat ging tegen een gemiddelde koers van €4,64, waarmee hun investering uitkwam op €113 mln.

Al kwam het geld vooral van de verzekeraars. NN Investment Partners kocht zo'n 10,5 miljoen aandelen. Dat was een investering van rond de €50 mln. NN IP had toen al 8,5 miljoen aandelen in de bodemonderzoeker. Daarvoor had het eerder, toen de koers nog op €24 stond, ruim €200 mln betaald. Ergo: na de emissie had NN IP voor €250 mln geïnvesteerd in Fugro.

ASR, de andere verzekeraar, kocht bij de claimemissie 8,65 miljoen aandelen Fugro. Tegen een emissieprijs van €4,64, was dat een investering van €40 mln. Het was ASR's eerste belang in Fugro. En dat belang is op dit moment, ondanks het verlies in het huidige jaar, ruim €60 mln waard. Dat is een winst van 50%.

Voorafgaand aan de claimemissie stond het eerder gekochte belang van NN IP voor 90% onder water. Kort na de claim veerde de koers wat op, maar dit jaar was het wederom kwakkelen en staat Fugro dus weer op de 'shortlist'. Het NN IP-belang van €250 mln is nog zo'n €120 mln waard: de verzekeraar staat op een verlies van meer dan 50%.

Het is de vraag of NN IP dat nog ooit kan inlopen. Ondertussen is het voor ASR de vraag of ze ooit een betere belegging hebben gehad.

Reageren? Mail naar Bartjens@fd.nl.

Laatste nieuws

17:34 Odey Asset Management stuurt oprichter weg vanwege grensoverschrijdend gedrag 12:50 'Verkenners formatie zagen Omtzigt van begin af aan al als een probleem' 10:21 'Daders aanval op Nord Stream-pijpleidingen gebruikten Polen als uitvalsbasis' 05:00 De week voorbij: De vraag is of ChatGPT dit beter had gekund 04:00 Personalia 10-6-2023
Lees al het laatste nieuws image/svg+xml

Meer financiële markten

Wall Street
Wall Street
2 min leestijd • Wall Street

Beleggers beëindigen de week positief

Beursweek
Beursweek
3 min leestijd • Beursweek

Bullmarkt een feit, maar onder de oppervlakte gebeurt van alles

Bartjens
Bartjens
2 min leestijd • Bartjens

Voor 260% rendement gaat de Sol op

Marktbewegingen
Marktbewegingen
2 min leestijd • Marktbewegingen

Franse beursanalist laat Just Eat Takeaway stuiteren


  • FD Redactie
    FD Gazellen
    FD Henri Sijthoff Prijs
    Werken bij FD
    Colofon
  • Algemene voorwaarden
    Privacy
    Cookies
    Copyright
    Responsible disclosure
  • Service & contact
    Account aanmaken
    Hulp bij inloggen
    Mijn FD
    Adverteren
  • Abonnementen
    Groepslicenties
    Nieuwsbrieven
    Podcasts
    FD App
  • Vacatures
  • FD Mediagroep
    BNR Nieuwsradio
    Company.info
    Energeia
    Pensioen Pro
    Impact Investor
    Investment Officer
image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml
 |   | 
© 2023 Het Financieele Dagblad B.V. – alle rechten voorbehouden.
KVK-nummer: 33176422
BTW-nummer: NL006407122B01