• Mijn nieuws
    • Net binnen
      • Overzicht
      • Nationaal
      • Internationaal
      • Analyse
      • Rente en valuta
      • Grondstoffen
      • Derivaten
      • Beleggingsfondsen
      • Indices
      • Obligaties
    • Krant
    • Podcasts

      • SECTIES

      • Economie
      • Politiek
      • Bedrijfsleven
      • Financiële markten
      • Samenleving
      • Tech & Innovatie
      • Opinie

    • FD PERSOONLIJK
  • Home
  • Mijn nieuws
  • Net binnen
    • Overzicht
    • Nationaal
    • Internationaal
    • Analyse
    • Rente en valuta
    • Grondstoffen
    • Derivaten
    • Beleggingsfondsen
    • Indices
    • Obligaties
  • Krant
  • Podcasts
  • Abonneren
    • Abonneren Inloggen

      Service & Contact
Close sub menu
Close sub menu
Beursblog • 28 mrt 07:04

Prosus grootste stijger op lagere AEX

Marco Vlot Huib Koel
Marco Vlot Huib Koel

De AEX verliest 0,3%. In Duitsland verliest het zorgenkindje van vrijdag, Deutsche Bank, na een opleving op maandag weer 1,6%. De Amerikaanse beurzen laten een gemengd beeld zien.


Ingang Effectenbeurs Amsterdam
Ingang Effectenbeurs Amsterdam foto: Ramon van Flymen

18.35 uur | Beursblog gesloten

Het beursblog is gesloten. Morgenochtend vroeg zijn we er weer met een nieuw blog met al het laatste beursnieuws.

18.25 uur | Wall Street gemengd

Op Wall Street lieten de belangrijkste indices een gemengd beeld zien. Vlak nadat de Europese beurzen sloten, stonden de S&P 500 en de Nasdaq respectievelijk 0,2% en 0,8% in de min terwijl de Dow Jones een plus van 0,1% liet zien.

Het aandeel van taxidienst Lyft leverde na enkele uren handel zijn openingswinst van ruim 7% in en dook naar een min van 2,1%. Het bedrijf liet eerder op de dag weten dat oprichters Logan Green en John Zimmer het stokje over zullen geven. Green, die ceo was, wordt vanaf 17 april opgevolgd door David Risher, een voormalig topmanager bij Amazon.

Alibaba koerste halverwege de dag flink hoger. De webwinkel maakte eerder op de dag bekend zich op te splitsen in zes aparte bedrijven en pluste bijna 12%. Oliebedrijf Occidental won 3,8% na het bericht dat Berkshire Hathaway, het bedrijf van sterbelegger Warren Buffett, nog eens 3,7 miljoen aandelen heeft gekocht.

18.15 uur | Vlakke koersen in Europa

De pan-Europese Stoxx 600 heeft de dinsdag met een minimaal verlies van 0,1% afgesloten. Ook de Belgische Bel20 en de Duitse DAX sloten vlak, maar dan met een plus van 0,1%. In Duitsland viel Deutsche Bank op. Het zorgenkindje van afgelopen vrijdag verloor 1,6%. Beleggers vreesden eind vorige week dat Deutsche de volgende bank zou kunnen worden die in de problemen zou komen. Op maandag leek deze zorg weggeëbd; het aandeel sloot ruim 6% hoger.

De Franse CAC40 won ook 0,1% terwijl in Londen de FTSE 100 0,2% hoger eindigde. Eerder op de dag sprak gouverneur van de Bank of England Andrew Bailey geruststellende woorden over de stabiliteit van de bankensector. In een toespraak zei hij dat Britse geldschieters, ondanks de spanningen in het wereldwijde banksysteem, veerkrachtig zijn. Ook zei hij dat geen van de recente bankproblemen stress hebben veroorzaakt in het Verenigd Koninkrijk.

17.56 uur | Prosus grootste stijger in lagere AEX

Ondanks een winst van 4,4% voor Prosus, is de AEX 0,3% lager gesloten. Eerder op de dag won het Chinese technologiebedrijf Tencent, waarin Prosus een belang heeft, 4,2% en dat heeft meestal zijn weerslag op de koers van de techinvesteerder. In navolging van de olieprijs steeg ook de koers van Shell. De energiereus won 1,5%. Grootste daler was betaalbedrijf Adyen dat 4,1% verloor.

De Midkap verloor 0,3% met biotechfonds Galapagos als grootste daler. Bodemonderzoeker Fugro, dat een koersdoelverlaging van ING om de oren kreeg, won 1,2%. Daarmee was het bedrijf niet de grootste stijger. Dat was namelijk toeleverancier voor de olie-industrie SBM Offshore die 2,4% pluste. Smallcapindex AScX verloor 0,1%. Daar was PostNL, dat net als Fugro een koersdoelverlaging van ING te verwerken kreeg, met een min van 3,4% de grootste daler. Gamesbedrijf Azerion was met een plus van 9,3% de grootste stijger.

16.16 uur | Vastgoed blijft dalen

Na een hele summiere opleving aan het begin van de week, zet de daling van vastgoedaandelen zich ook dinsdag weer voort. De Europese Stoxx Europe 600 Real Estate-index verliest sinds begin februari al terrein en bevindt zich inmiddels op het niveau van oktober vorig jaar.

De moeilijkheden van de vastgoedsector, in ieder geval op de beurzen, was ook dinsdag te zien. Zo stonden onder meer de Duitse vastgoedbedrijven Aroundtown, Vonovia en LEG Immobilien, en het Luxemburgse Grand City Properties tussen de grootste dalers van de pan-Europese Stoxx 600. In de Bel20 bevinden WDP, Aedifica en Cofinimmo zich met verliezen van respectievelijk 2,6%, 1,9% en 1% in de onderste regionen. Ook in Nederland verliezen de vastgoedaandelen. Zo dalen Vastned en Wereldhave respectievelijk 3,1% en 1,8%.

Lees meer in dit stuk uit februari

Zorgen over met schulden volgeladen Europees vastgoed

15.35 uur | Wall Street opent lager

De Amerikaanse beurzen openden dinsdag overwegend lager. De S&P 500 verloor vlak na opening 0,2%, de Nasdaq 0,5%. De Dow Jones bleef vrijwel onveranderd.

Het aandeel van taxidienst Lyft stond enkele minuten na het begin van de handelsdag ruim 7% hoger nadat het bedrijf had laten weten dat oprichters Logan Green en John Zimmer het bedrijf zullen verlaten. Green, die ceo was, wordt vanaf 17 april opgevolgd door David Risher, een voormalig topmanager bij Amazon.

Ook Alibaba wint flink. De webwinkel maakte eerder op de dag bekend zich op te splitsen in zes aparte bedrijven en staat vlak na opening 8,5% in de plus. Drogisterijketen Walgreens publiceerde voorbeurs beter dan verwachtte cijfers en plust 1,3%. Occidental Petroleum wint 3,2% na het bericht dat Berkshire Hathaway, het bedrijf van sterbelegger Warren Buffett, nog eens 3,7 miljoen aandelen in het bedrijf heeft gekocht.

14.59 uur | Ook Europese aandelen in de min

De AEX dook enkele uren geleden al in de min. Inmiddels heeft een groot aantal Europese indices dat ook gedaan. Zo verliest de Stoxx 600 halverwege de middag 0,3% met het Duitse vastgoedbedrijf Aroundtown en het Noorse mediabedrijf Schibsted als grootste dalers.

De Bel20 verliest 0,7%, waarbij het ook de vastgoedaandelen zijn die in het rood schieten. Zo verliezen WDP, Aedifica en Cofinimmo respectievelijk 3,4%, 2,8% en 1,6%. Daarbij vergeleken valt het verlies van 0,1% voor de Duitse Dax nog best mee. Ook de Franse CAC40 verliest 0,1%.

14.38 uur | Chinees techconcern Alibaba gaat zich opsplitsen in zes afzonderlijke bedrijven

De Chinese techgigant Alibaba staat voor de grootste verandering in zijn 24-jarige bestaan. Het miljardenbedrijf, opgericht door Jack Ma, is van plan zichzelf op te knippen in zes afzonderlijke ondernemingen. Die zullen mogelijk elk een aparte beursnotering krijgen. De e-commercegigant denkt dat de divisies meer groeikansen hebben als ze op eigen benen staan.

Beleggers reageren doorgaans positief op het dergelijke beslissingen. In geval van Alibaba stijgt de koers in de handel voor opening Wall Street bijna 10%. Alibaba maakte in 2014 zijn debuut op Wall Street, waarna een notering in Hongkong volgde Het concern kent een beurswaarde die omgerekend rond de €210 mrd ligt.

Lees verder

Chinees techconcern Alibaba gaat zich opsplitsen in zes afzonderlijke bedrijven

14.03 uur | Tussenstand Damrak

De AEX staat inmiddels 0,2% lager met Prosus nog altijd als de grootste stijger. De techinvesteerder plust 3,4%. Eerder op de dag won het Chinese technologiebedrijf Tencent, waarin Prosus een belang heeft, 4,2%. In navolging van de olieprijzen stijgt ook de koers van Shell. De energiereus wint 1%.

De Midkap verliest halverwege de middag 0,5% met biotechfonds Galapagos als grootste daler. Bodemonderzoeker Fugro, dat een koersdoelverlaging van ING om de oren kreeg, wint 0,1%. Smallcapindex AScX verliest 0,7%. Daar is PostNL, dat net als Fugro een koersdoelverlaging van ING te verwerken kreeg, met 4,1% de grootste daler.

13.11 uur | Wall Street op weg naar lagere opening

Met nog ruim twee uur te gaan voor de handelsdag op Wall Street van start gaat, wijzen de futures op een lagere opening. Dat ligt niet aan de First Republic Bank, die voorbeurs 1,1% wint na gisteren al 11,8% te zijn gestegen. De Alibaba Group klimt voor opening van de handel zelfs meer dan 7% sinds het e-commercebedrijf bekendmaakte zich te zullen opsplitsen in zes eenheden die individueel fondsen zullen werven en beursintroducties overwegen.

Drogisterijketen Walgreens meldde voorbeurs een daling van de kwartaalwinst van meer dan 20% ten opzichte van het jaar ervoor. De daling is het gevolg van minder verkopen van covidvaccins en -tests in vergelijking met afgelopen winter. De omzet was echter hoger dan de verwachtingen van Wall Street. Deze steeg jaar-op-jaar met 3,3%. Het aandeel wint voorbeurs 2,9%.

12.26 uur | Invallen bij vijf banken in Frankrijk vanwege dividendstrippen

Bij vijf banken in Frankrijk is de nationale opsporingsdienst PNF (vergelijkbaar met de Nederlandse Fiod) dinsdag binnengevallen. Zij worden ervan verdacht buitenlandse klanten te hebben toegestaan om belasting op dividenden te ontwijken.

Het gaat om de Franse banken Société Générale, BNP Paribas, Exane en Natixis, en de Britse bank HSBC. De invallen in de kantoren van deze financiële instellingen begonnen 's ochtends om 09.30 uur en waren 's middags nog steeds gaande. Meer dan 160 rechercheurs stortten zich op de zaak, daarbij geholpen door Duitse opsporingsdiensten.

De PNF bevestigde aan Franse media dat er invallen plaatsvonden, evenals Société Générale. De koers van die laatste bank, die vanmorgen nog een plus van 3% aantikte, staat halverwege de middag 2,6% lager.

Lees meer

Invallen bij vijf banken in Frankrijk vanwege dividendstrippen

11.49 uur | AEX duikt in de min

De AEX duikt rond het middaguur in de min en staat op een verlies van 0,1%. ING en ABN Amro staan nog in het groen, maar de plussen nemen af. Met een stijging van 4% is Prosus nog altijd de grootste stijger. Ook de Midkap en smallcapindex AScX staan op verlies. In de kleinste index is PostNL de grootste daler nadat het een koersdoelverlaging om de oren kreeg van ING. De bank verlaagde ook het koersdoel van Fugro, dat in de Midkap staat. De bodemonderzoeker plust echter 0,2%.

Fd.nl

11.44 uur | BoE-gouverneur stelt Britse beleggers gerust

De Britse FTSE 100 koerst aan het eind van de ochtend 0,3% hoger na geruststellende woorden van de gouverneur van de Bank of England Andrew Bailey over de stabiliteit van de bankensector. In een toespraak zei hij dat Britse geldschieters, ondanks de spanningen in het wereldwijde banksysteem, veerkrachtig zijn. Ook zei hij dat geen van de recente bankproblemen stress heeft veroorzaakt in het Verenigd Koninkrijk.

In Londen wint energiemaatschappij BP 1,8%, nadat het bedrijf samen met Abu Dhabi National Oil Company (Adnoc) een bod uitbracht om gezamenlijk 50% van de Israëlische offshore-aardgasproducent NewMed Energy over te nemen voor ongeveer $2 mrd.

11.38 uur | Verzeker je aandelen

Beleggers in Nederlandse aandelen uit de verzekeringssector kunnen maar beter hun investering beschermen tegen een koersdaling. Want als de vrees in de financiële sector toeslaat, blijken de aandelen van Aegon, ASR en NN Group fors te dalen. Zelfs meer dan de Europese index. Dat toont de geïndexeerde koersgrafiek met als startdatum 8 maart 2023, nog voordat de paniek rond de Amerikaanse SVB Bank en de Zwitserse bankinstelling Credit Suisse toesloeg.

Verzekeren kan door middel van de aankoop van een put-optie. Dan koopt men het recht om de aandelen te mogen verkopen tegen een vooraf vastgestelde prijs. De te betalen premie kan gefinancierd worden uit het hoge dividend. Op basis van de dividendtaxatie bedraagt het dividendrendement van Aegon, ASR en NN Group respectievelijk 7,8%, 7,9% en 9%.

11.21 uur | Deutsche Bank weer in de min

Het zorgenkindje van afgelopen vrijdag, Deutsche Bank, staat aan het eind van de ochtend weer in de min. Het aandeel verliest 2%.

Beleggers vreesden vrijdag dat Deutsche de volgende bank zou kunnen worden die in de problemen komt. Op maandag leek deze zorg weggeëbd; het aandeel sloot ruim 6% hoger.

In de AEX staan ING en ABN Amro vooralsnog in de plus.

10.45 uur | Ook in Europa herstellen de aandelenmarkten

De zorgen over de besmettingsgraad van het financiële bankenvirus nemen af, en dat is te zien aan de aandelenindices in Europa. De AEX-index staat sinds begin dit jaar op een koersrendement van ruim 7%, medio deze maand bedroeg het rendement nog 3,9%.

De beste performance is voor Milaan met een koerswinst van 11,2%. In Italië ligt men niet zo snel wakker van een afnemende kredietwaardigheid van een bank. Daar hebben beleggers een ruime ervaring in opgebouwd. Lantaarndrager is de beurs van Londen. Daar boekt de aandelenindex, de ‘foetsie’, een positief resultaat van 0,6%.

10.26 uur | Koers Onward Medical daalt na jaarcijfers

De beurskoers van medisch technologiebedrijf Onward Medical is dinsdagochtend op de Amsterdamse beurs hard gedaald, in reactie op de jaarcijfers die het bedrijf maandagavond heeft gepubliceerd. Aan het begin van de ochtend stond het aandeel op een verlies van ruim 11% op €4,10. Even later liep dat verlies terug tot bijna 9%.

Beleggers schrikken kennelijk van een bericht van Onward dat het Zwitsers-Nederlandse bedrijf op zoek gaat naar nieuwe financiering. De onderneming heeft nog €61,8 mln in kas. Dat is toereikend voor het financieren van de bedrijfsplannen tot eind volgend jaar.

Lees verder

Koers Onward Medical maakt duikeling na jaarcijfers

09.35 uur | Smallcapper Ebusco stijgt ruim 4%

Onder de bedrijven die deel uit maken van de Euronext smallcapindex in Amsterdam is elektrische bussenbouwer Ebusco in het eerste half uur koploper. Het aandeel stijgt met ruim 4%, mede op het nieuws dat het een contract heeft afgesloten voor de levering van twintig mobiele energiecontainers. De eerste negen containers worden eind 2023 geleverd, terwijl de overige elf containers uiterlijk in 2024 worden geleverd. Morgen publiceert Ebusco de resultaten over 2022.

Vivoryon stijgt met 3% nadat het bedrijf aangaf op schema te liggen in het testen van het middel tegen Alzheimer.

Smallcap index- aandelen
Smallcap index- aandelen fd.nl

09.10 uur | Onward grootste daler op groen Damrak

AEX-aandelen
AEX-aandelen fd.nl
Midkap-aandelen
Midkap-aandelen fd.nl
Overige aandelen
Overige aandelen fd.nl

09.00 uur | Ceo van Ctac vertrekt om gezondheidsreden

De ceo van de beursgenoteerde ICT-dienstverlener Ctac, Pieter-Paul Saasen, heeft wegens gezondheidsredenen per direct zijn functie neergelegd. Zijn taken worden waargenomen door cfo Paul de Koning en interim-cfo Wim Geraats.

Saasen werd in 2019 bij Ctac aangesteld als nieuwe cfo, om twee jaar later benoemd te worden tot ceo. Hij maakte eerder carrière bij accountantsorganisatie BDO, voordat hij in 2019 overstapte naar Ctac. Als ceo kreeg hij de opdracht de klantgerichtheid te vergroten en de talentontwikkeling van medewerkers te verbeteren.

In een toelichting op het plotselinge vertrek zegt president-commissaris Harry Hendriks 'diep geraakt' te zijn door 'dit persoonlijke nieuws'. Hij looft de verdiensten van Saasen voor de onderneming.

Paul de Koning is pas sinds kort werkzaam bij Ctac. Hij bekleedde diverse managementposities bij onder meer NXP en Philips. Van 2015 tot 2022 was hij cfo van Neways. Geraats is sinds 2021 actief als interim-cfo. Voor zijn aanstelling was hij ruim twintig jaar de financiële topman van IT-distributeur Copaco.

De koers van het aandeel Ctac zit de laatste dagen in de lift, mogelijk door het overnamenieuws rond ICT-bedrijf Ordina.

08.35 uur | IEX boekt meer omzet en winst

Het bedrijf achter het beleggersplatform IEX presenteerde vanochtend de jaarcijfers. De omzet, voornamelijk uit advertenties, steeg met 14% tot ruim €5 mln. Mede door een stijging van het aantal betalende abonnees verbeterde het bedrijfsresultaat (ebitda) tot €1,5 mln. Onder de streep resulteerde een nettowinst van ruim €1 mln.

De winst wordt volledig binnen het bedrijf gehouden: het voorstel is om geen dividend uit te keren.

08.23 uur | Aegon schakelt iets terug

Verzekeraar Aegon is over de helft met het programma 'inkoop eigen aandelen' en schakelde vorige week iets terug in het aantal ingekochte aandelen. Werden er in de tweede volle week van maart veel meer aandelen ingekocht (profiterend van de gedaalde koers), nu lag het aantal op iets boven het gemiddelde.

08.10 uur | Krapte op arbeidsmarkt duurt voort

Het aantal vacatures is eind vorig jaar licht gedaald, maar de arbeidsmarkt is nog steeds zeer krap. Ook komend jaar is het voor werkgevers moeilijk om personeel te werven. Dat blijkt uit de zogeheten Spanningsindicator van uitkeringsorganisatie UWV over het vierde kwartaal 2022.

Lees ook

Lichte daling aantal vacatures, maar arbeidsmarkt blijft zeer krap

08.01 uur | IJkpunten voor beleggers

  • De euro blijft sterk ten opzichte van de Amerikaanse dollar en noteert weer boven de 1,08. Mede door het verwachte divergerende rentebeleid van de centrale banken. Maandag stelde de ECB een fixingkoers vast van 1,0773. Vanochtend noteert de euro 1,0807 (EUR/USD).
  • De Amerikaanse rente zakt iets in na de stijging van maandag in de VS. In de Aziatische handel staat de tienjarige treasury op een rendement van 3,511%.
  • De goudprijs stijgt iets na de daling van gisteren. In Londen werd maandagmiddag een fixingskoers vastgesteld van $1946,25 per 31,1 gram. Op dinsdagochtend betaalt u $1959 op de spotmarket.
  • De prijs van olie steeg gisteren. Voor een vat van de Brent-kwaliteit werd $77,76 neergelegd. Op dinsdag wordt ongeveer dezelfde prijs betaald.
  • De futures op de belangrijkse Europese aandelenindices duiden dinsdagochtend op een hogere opening. De future op de AEX-index wint bijna een half procent.

07.56 uur | Aziatische aandelenhandel licht hoger

De aandelenindices op de beurzen in Azië staan dinsdag op een beperkte winst. In Japan staat de Nikkei-index 0,1% hoger, in Hongkong wint de Hangseng-index 0,7%, met een aantrekkelijke winst voor Tencent van 4,6%. Het in Amsterdam genoteerde Prosus heeft een aanmerkelijk belang in het Chinese techbedrijf.

De Australische aandelenmarkt weet ruim 1% toe te voegen. Consumenten in Australië kochten voor 6,4% aan spullen, in vergelijking met twaalf maanden geleden.

07.10 uur | Verlieslatend Onward hoopt op uitbreiding markten

Het beursgenoteerde medische technologiebedrijf Onward Medical boekt nog altijd verlies, maar verwacht komend jaar te kunnen beginnen met het op de markt brengen van zijn product in de Verenigde Staten. Dat schrijft het Eindhovense bedrijf in het gisteravond gepubliceerde jaarverslag.

Onward werkt aan een nieuwe technologie om patiënten met een dwarslaesie weer te laten lopen. Door elektroden te implanteren in het ruggenmerg van patiënten en daar prikkels doorheen te sturen, kunnen patiënten hun ledematen weer gebruiken. De Amerikaanse toezichthouder FDA heeft de technologie inmiddels aangevinkt als 'baanbrekend'.

In 2022 boekte Onward Medical een operationeel verlies van €32 mln, iets meer dan vorig jaar. Het bedrijf kan het op dit tempo nog twee jaar uitzingen met de huidige cashreserves. In 2021 ging het bedrijf naar de beurs om geld op te halen.

Onward schrijft in het jaarverslag te verwachten dat de FDA komend jaar toestemming zal geven voor het op de markt brengen van de technologie. Europa zou in 2024 volgen. Met die toestemming kan het bedrijf een start maken met het ontginnen van commerciële toepassingen.

07.04 uur | Deutsche Bank wint 6%

De stemming zat er goed in maandag, ook in de Europese beursgebouwen. In Frankfurt eindigde de DAX 1,1% hoger. In Parijs was de stijging 0,9% en in Milaan 1,2%. In Londen zetten beleggers de FTSE 100 0,9% hoger.

De pan-Europese index Stoxx 600 steeg 1,1%. Ook de financiële waarden in Europa stegen maandag weer. De bankenindex eindigde 1,5% hoger.

Het zorgenkindje van afgelopen vrijdag, Deutsche Bank, staat hoger. Beleggers vreesden toen dat het weleens de volgende bank zou kunnen worden die in de problemen zou kunnen komen, maar die zorg is verminderd. Het aandeel sloot maandag ruim 6% hoger.

Ook de vastgoedsector maakte wat verliezen goed maandag. De Europese vastgoedindex steeg 0,4%, na een verlies van 15% de afgelopen weken. Analisten van Citi Bank vrezen dat de Europese vastgoedsector zware tijden tegemoetgaat: aandelen in de sector zouden de komende twee jaar wel 20% tot 40% van de waarde kunnen verliezen, schrijven de analisten in een notitie.

07.00 uur | Een optimistische start van de week in Amsterdam

Beleggers aan beide kanten van de Atlantische Oceaan zijn met goede moed aan de laatste handelsweek van maart (en van het eerste kwartaal) begonnen. Er kwamen weinig belangrijke macrocijfers naar buiten. Alleen de Duitse IFO-index kwam uit, en die verraste. De index die als indicator voor de economische activiteit in Duitsland geldt, kwam in maart voor de zesde maand op rij hoger uit. Vooral lagere groothandelsprijzen voor gas en de heropening van de Chinese economie droegen daaraan bij.

Tegelijkertijd is de onrust op de financiële markten van de laatste twee weken niet goed verwerkt in de cijfers, schrijven analisten van ING. ‘Deze heeft het economische sentiment nog niet geraakt – althans niet het economische sentiment dat je met enquêtes kan meten’, schrijft de ING in een notitie.

Die onrust op de financiële markten is maandag overigens wel even gaan liggen. Door heel Europa kleurden de koersenborden groen. Ook in New York was dat bij opening het geval. Het nieuws dat First Citizens Banc $72 mrd aan bezittingen van het omgevallen Silicon Valley Bank overneemt, viel in goede aarde.

Koersmutatie AEX-aandelen. De kleur geeft de richting aan van de koersmutatie, het getal de procentuele koersafwijking ten opzichte van de vorige beursdag. De grootte van het blok is indicatief voor het aantal verhandelde aandelen.
Koersmutatie AEX-aandelen. De kleur geeft de richting aan van de koersmutatie, het getal de procentuele koersafwijking ten opzichte van de vorige beursdag. De grootte van het blok is indicatief voor het aantal verhandelde aandelen. © FD bron: FD Research

Alle drie de indices op het Damrak zijn maandag in de plus geëindigd. De AEX sloot op 735,9 punten, een stijging van 0,6%. De Midkap sloot 0,4% hoger en de smallcapindex 0,9%.

Die laatste index was het toneel van de absolute blikvanger van de dag. Pharming eindigde op €1,14, een koerswinst van 14%. Vrijdagavond werd bekend dat het Leidse farmabedrijf een tweede geneesmiddel op de Amerikaanse markt mag brengen.

De financiële waarden in de hoofdindex trokken over de hele linie aan. NN was binnen dat segment de belangrijkste stijger, met een koerswinst van 2,1%. ING won 1,7% en ABN Amro 1%. ASR sloot op 0,3%.

Wolters Kluwer kreeg er 0,9% bij. De uitgever maakte bekend voor €700 mln aan obligaties te hebben uitgegeven. Het bedrijf zet de opbrengsten in voor algemene bedrijfsdoeleinden.

Bierbrouwer Heineken kon niet profiteren van een koersdoelverhoging van Bank of America. Het aandeel sloot op een min van 0,1%.

Koersmutatie Midkap-aandelen. De kleur geeft de richting aan van de koersmutatie, het getal de procentuele koersafwijking ten opzichte van de vorige beursdag. De grootte van het blok is indicatief voor het aantal verhandelde aandelen.
Koersmutatie Midkap-aandelen. De kleur geeft de richting aan van de koersmutatie, het getal de procentuele koersafwijking ten opzichte van de vorige beursdag. De grootte van het blok is indicatief voor het aantal verhandelde aandelen. © FD bron: FD Research

Onze dataleverancier kon de storing in de slotkoersen van vrijdag niet verhelpen en daardoor werden er bij enkele fondsen verkeerde stijgings- dan wel dalingspercentages vermeld. Hierboven staan de juiste cijfers van de AEX- en Midkap-aandelen. Hieronder de smallcap-aandelen.

Agenda:

Datum:Bedrijf/land:Betreft:
28 mrt.Micron Technologyhalfjaarcijfers
28 mrt.Ocado Grouptrading update Q1
28 mrt.Walgreens Boots Alliancehalfjaarcijfers
28 mrt.Onward Medicaljaarcijfers
28 mrt.SIF Holdingbuitengewone aandeelhoudersvergadering
28 mrt.Randstadjaarvergadering
29 mrt.Essityjaarvergadering
29 mrt.Ebuscojaarcijfers
29 mrt.MAG Interactivehalfjaarcijfers
29 mrt.HAL Trustjaarcijfers
29 mrt.Skanskajaarvergadering
29 mrt.Sartoriusjaarvergadering
29 mrt.Genmabjaarvergadering
29 mrt.McCormick and Cojaarvergadering
29 mrt.Ericssonjaarvergadering
29 mrt.Duitslandconsumentenvertrouwen
30 mrt.MotorKjaarverslag
30 mrt.H&M Groupeerstekwartaalcijfers
30 mrt.Sofinajaarverslag
30 mrt.H&M Groupjaarverslag
30 mrt.UMGjaarverslag
30 mrt.Randstadnotering ex dividend
30 mrt.AMG Groupbeleggersdag
30 mrt.Allfundsjaarverslag
30 mrt.Duitslandflash inflatiecijfers
30 mrt.CBSproducentenvertrouwen
30 mrt.CBSproducentenprijzen
31 mrt.InPostjaarcijfers/jaarverslag
31 mrt.Ageasjaarverslag
31 mrt.Eurocommercial Propertiesjaarcijfers*
31 mrt.Ackermans van Haarenjaarverslag
31 mrt.Bekaertjaarverslag
31 mrt.CBSflash inflatiecijfers
31 mrt.CBSdetailhandelsverkopen
31 mrt.Frankrijkflash inflatiecijfers
31 mrt.VSpersonal income/spending
31 mrt.CBSeconomisch maandbericht
*=voorlopige datum
kijk voor de uitgebreide agenda in het FD van maandag
Bron: FD Research

Laatste nieuws

07:00 De Turkse economie en democratie staan op het spel bij tweede ronde presidentsverkiezingen 06:00 Seks, drugs en verduistering brengen Thaise monnik in opspraak 04:13 Voorlopig akkoord bereikt over schuldenplafond VS 27 mei Klimaatdemonstranten blokkeren A12 in Den Haag, honderden arrestaties verricht 27 mei Servische president Aleksandar Vucic treedt af als partijhoofd
Lees al het laatste nieuws image/svg+xml

Meer financiële markten

Wall Street
Wall Street
2 min leestijd • Wall Street

Optimisme op Wall Street, nog geen akkoord over schuldenplafond

3 min leestijd

Excuses Triodos brengen nog niet alle beleggers tot bedaren

Beursweek
Beursweek
3 min leestijd • Beursweek

Schuldenplafond maakt beleggers nerveus

4 min leestijd

Eén tegen veel: Apple is meer waard dan tweeduizend smallcaps


  • FD Redactie
    FD Gazellen
    FD Henri Sijthoff Prijs
    Werken bij FD
    Colofon
  • Algemene voorwaarden
    Privacy
    Cookies
    Copyright
    Responsible disclosure
  • Service & contact
    Account aanmaken
    Hulp bij inloggen
    Mijn FD
    Adverteren
  • Abonnementen
    Groepslicenties
    Nieuwsbrieven
    Podcasts
    FD App
  • Vacatures
  • FD Mediagroep
    BNR Nieuwsradio
    Company.info
    Energeia
    Pensioen Pro
    Impact Investor
    Investment Officer
image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml
 |   | 
© 2023 Het Financieele Dagblad B.V. – alle rechten voorbehouden.
KVK-nummer: 33176422
BTW-nummer: NL006407122B01