• Mijn nieuws
    • Net binnen
      • Overzicht
      • Nationaal
      • Internationaal
      • Analyse
      • Rente en valuta
      • Grondstoffen
      • Derivaten
      • Beleggingsfondsen
      • Indices
      • Obligaties
    • Krant
    • Podcasts

      • SECTIES

      • Economie
      • Politiek
      • Bedrijfsleven
      • Financiële markten
      • Samenleving
      • Tech & Innovatie
      • Opinie

    • FD PERSOONLIJK
  • Home
  • Mijn nieuws
  • Net binnen
    • Overzicht
    • Nationaal
    • Internationaal
    • Analyse
    • Rente en valuta
    • Grondstoffen
    • Derivaten
    • Beleggingsfondsen
    • Indices
    • Obligaties
  • Krant
  • Podcasts
  • Abonneren
    • Abonneren Inloggen

      Service & Contact
Close sub menu
Close sub menu
28 juli '09 01:00

Kerstpakket buiten gevaar, crisis of niet


12031503.pdf

Van onze redacteur

Amsterdam

Entrepreneur Bas Kardol (53) is druk. Terwijl Nederland massaal zomervakantie viert, is het kerstpakkettenseizoen begonnen. Het is alle hens aan dek bij Baka Verpakkingen in Soest (4 medewerkers, omzet euro 1,9 mln). 'Het aantal medewerkers is tijdelijk uitgebreid tot zeven.' Kardol haalt 90% van de omzet uit verpakkingen voor kerst- en relatiegeschenken, een markt die hij op euro 5 mln schat.

Zijn de kerstpakketten niet in gevaar in crisistijd? Volgens Kardol valt dat reuze mee. 'Nu de reguliere beloning van werknemers tijdelijk tegenvalt, blijkt het kerstpakket een relatief goedkope manier om medewerkers te waarderen.' Een gemiddeld pakket kost euro 30 tot euro 50.

En als de werkloosheid nu eens met 5% stijgt? 'Dan betekent dit enerzijds 5% minder kerstpakketten', erkent Kardol. 'Maar anderzijds zijn er bedrijven die in 2008 geen kerstpakketten gaven en dat nu wel doen.'

Kardol zegt voorheen veel last te hebben gehad van een aanscherping van het fiscale regime voor kerstpakketten. 'Dit heeft ons een derde van de omzet gekost.' Maar de maatregelen zijn inmiddels weer grotendeels teruggedraaid.

Tegenwoordig tikken de uitgaven voor kerstpakketten niet meer door in het vakantiegeld, het pensioen en de sociale lasten. Er is wel een eindbelasting over kerstpakketten verschuldigd van 20%.

Het optimisme van Kardol wordt gedeeld door het landelijke Platform Promotional Products (PPP). 'Ondanks de crisis bezuinigen werkgevers niet op kerst- en eindejaarspakketten', aldus de branchevereniging.

Rond deze tijd hebben de leveranciers van kerstpakketten - bedrijven als Hanos, Makro en Sligro - hun brochures samengesteld en druppelen de eerste bestellingen daar binnen. Deze timing is een vereiste. Kerstpakketten bevatten ook non-foodproducten die vaak uit verre landen komen. Producten uit China hebben een levertijd van enkele maanden.

Kerstpakket is een goedkope manier om personeel in magere tijden te waarderen

Laatste nieuws

12:50 'Verkenners formatie zagen Omtzigt van begin af aan al als een probleem' 10:21 'Daders aanval op Nord Stream-pijpleidingen gebruikten Polen als uitvalsbasis' 05:00 De week voorbij: De vraag is of ChatGPT dit beter had gekund 04:00 Personalia 10-6-2023 00:56 Kronkels in het hoofd
Lees al het laatste nieuws image/svg+xml

Meer entrepreneur


  • FD Redactie
    FD Gazellen
    FD Henri Sijthoff Prijs
    Werken bij FD
    Colofon
  • Algemene voorwaarden
    Privacy
    Cookies
    Copyright
    Responsible disclosure
  • Service & contact
    Account aanmaken
    Hulp bij inloggen
    Mijn FD
    Adverteren
  • Abonnementen
    Groepslicenties
    Nieuwsbrieven
    Podcasts
    FD App
  • Vacatures
  • FD Mediagroep
    BNR Nieuwsradio
    Company.info
    Energeia
    Pensioen Pro
    Impact Investor
    Investment Officer
image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml
 |   | 
© 2023 Het Financieele Dagblad B.V. – alle rechten voorbehouden.
KVK-nummer: 33176422
BTW-nummer: NL006407122B01