Omzetgroei ICT-bedrijf Detron
ICT-bedrijf Detron uit Den Bosch heeft de omzet vorig jaar met 7,5% zien groeien tot €115 mln.
ICT-bedrijf Detron uit Den Bosch heeft de omzet vorig jaar met 7,5% zien groeien tot €115 mln.
Bij deze omzetcijfers is de verkoop van telecomoperator Esprit Telecom aan kabelbedrijf Ziggo buiten beschouwing gelaten. Deze voormalige dochter was goed voor €41 mln omzet. Met de opbrengst heeft Detron zijn balanspositie versterkt en versneld schulden afgelost.
Eind 2012 kende Detron (550 medewerkers) nog een garantievermogen van €8,3 mln op een balanstotaal van ruim €82 mln. Na de verkoop van Esprit Telecom was het garantievermogen opgekrikt tot bijna €20 mln op een balanstotaal van €69,4 mln. In de loop van 2014 wil Detron zijn lening bij Rabobank volledig hebben afgelost.
Naast groeiende omzet heeft Detron zijn brutowinst (ofwel de omzet minus de directe kosten) met 8% zien stijgen, van €45,3 mln in 2012 naar €48,9 mln.