• Mijn nieuws
    • Net binnen
      • Overzicht
      • Nationaal
      • Internationaal
      • Analyse
      • Rente en valuta
      • Grondstoffen
      • Derivaten
      • Beleggingsfondsen
      • Indices
      • Obligaties
    • Krant
    • Podcasts

      • SECTIES

      • Economie
      • Politiek
      • Bedrijfsleven
      • Financiële markten
      • Samenleving
      • Tech & Innovatie
      • Opinie

    • FD PERSOONLIJK
  • Home
  • Mijn nieuws
  • Net binnen
    • Overzicht
    • Nationaal
    • Internationaal
    • Analyse
    • Rente en valuta
    • Grondstoffen
    • Derivaten
    • Beleggingsfondsen
    • Indices
    • Obligaties
  • Krant
  • Podcasts
  • Abonneren
    • Abonneren Inloggen

      Service & Contact
Close sub menu
Close sub menu
24 sept '14 15:16

Koers TNT keldert na winstwaarschuwing

Eva Rooijers
Eva Rooijers

De koers van pakketbezorger TNT Express is woensdag gekelderd nadat het een winstwaarschuwing had afgegeven. Het aandeel sloot 9,6% lager.


Het bedrijf gaf bij de presentatie van de halfjaarcijfers nog aan op een operationele marge van 8% in 2015 te mikken voor de Europese activiteiten, maar moet daar nu van terugkomen. Een nieuwe doelstelling geeft TNT pas in februari als ook een nieuwe strategie wordt ontvouwd. Analisten zijn niet verrast dat TNT geen marge van 8% gaat halen; wel wekt het moment van de waarschuwing verbazing. ‘Waarom nu met een waarschuwing komen terwijl de hele structuur van het bedrijf op de schop gaat?’ vraagt André Mulder, analist bij Kepler Cheuvreux, zich af. TNT is bezig met een grootscheepse reorganisatie; zo wordt de geografische indeling in regio's als Europa en Afrika losgelaten. 'Die 8% marge in Europa is niet meer terug te rekenen in de nieuwe structuur van het bedrijf' zegt Mulder. Maar je creëert wel onrust onder beleggers.

Europese groei

Een woordvoerder van TNT zegt zo open mogelijk te willen zijn. Het bedrijf stelt dat een winstwaarschuwing afgegeven moest worden omdat de economische groei in Europa hapert. ‘We hebben altijd gezegd dat onze doelstellingen alleen haalbaar waren als het bbp in Europa jaarlijks met 2% tot 3% zou groeien. Die groei wordt nu niet gehaald.'

Royal Mail

Ook neemt de concurrentie toe, volgens het bedrijf. 'Hierdoor komen de prijzen onder druk te staan' aldus de woordvoerder. Analist Mulder wijst op recente bewegingen van grote concurrenten als DPD Pakketservice en GLS. ‘GLS, onderdeel van Royal Mail, schuift steeds meer op van het bezorgen van post naar het versturen van pakketten. Ook zijn ze meer dagen per week gaan bezorgen.'

Het is al lange tijd onrustig bij de pakketbezorger uit Hoofddorp waar reorganisaties en nieuwe strategieën elkaar in hoog tempo opvolgen.

Laatste nieuws

11:05 Rusland voert opnieuw luchtaanvallen uit op Kiev 10:55 Een lijst met gesprekspunten voor Mark Rutte 10:15 De inbreng van bedachtzame mensen is hard nodig 09:00 Oude huis nog niet verkocht? Dan kunnen de lasten flink oplopen 07:50 Conservatieven winnen Spaanse lokale en regionale verkiezingen
Lees al het laatste nieuws image/svg+xml

Meer ondernemen

7 min leestijd • Achtergrond

Unilever: 'Critici vinden ons te woke; toch kunnen wij winnen'

5 min leestijd

Moet het nieuwe kantoor er wel komen nu iedereen wil thuiswerken?

4 min leestijd

'Snel extra steun nodig voor groene waterstof'

3 min leestijd

Fusie- en overnamemarkt gaat richting $4000 mrd


  • FD Redactie
    FD Gazellen
    FD Henri Sijthoff Prijs
    Werken bij FD
    Colofon
  • Algemene voorwaarden
    Privacy
    Cookies
    Copyright
    Responsible disclosure
  • Service & contact
    Account aanmaken
    Hulp bij inloggen
    Mijn FD
    Adverteren
  • Abonnementen
    Groepslicenties
    Nieuwsbrieven
    Podcasts
    FD App
  • Vacatures
  • FD Mediagroep
    BNR Nieuwsradio
    Company.info
    Energeia
    Pensioen Pro
    Impact Investor
    Investment Officer
image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml
 |   | 
© 2023 Het Financieele Dagblad B.V. – alle rechten voorbehouden.
KVK-nummer: 33176422
BTW-nummer: NL006407122B01